[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۲
  • دوره جدید

مجوز موتورسواری بانوان و تکمیل پیست‌های ‌وعده داده شده، روزنامه شیراز نوین

شیراز نوین:  در حوزه فعالی هیئت اتومبیل‌رانی و موتورسواری استان، چند موضوع خاص وجود دارد که نیاز به بررسی و پیگیری دارند. موضوع اول این که چرا در کل کشور بانوان اجازه موتورسواری در پیست را دارند اما در شیراز این اجازه به بانوان علاقه‌مند داده نمی‌شود؟ نکته تأسف بار اینجاست که برخی ورزشکاران فارس که قهرمان کشوری هم هستند، برای اینکه در مسابقات شرکت کنند مجبورند عضو تیم‌های‌استان‌های‌تهران و اصفهان شوند.
نکته دیگر حائز اهمیت اینکه قرار بود که در 10 استان کشور پیست‌هایی با نظارت وزارت ورزش ساخته شود که یکی از این پیست‌ها هم سهم استان فارس بود اما تا کنون این اتفاق رخ نداده است.
سومین مسئله به زمین هفت هکتاری مربوط می‌شود که کلنگ‌زنی آن به نام هیئت اتومبیل‌رانی و موتورسواری فارس انجام شد اما با جابجایی‌هایی که در رده بالای ورزش فارس صورت گرفت، کارهای عمرانی این پروژه هم انجام نشد.
بررسی این سه موضوع مهم می‌تواند از اولویت‌های‌ورزش فارس باشد که در آینده نزدیک باید در دستور کار مسئولان مربوطه قرار گیرد.
اما مازیار ناظمی در هشتمین ماه فعالیت خود به عنوان سرپرست فدراسیون اتومبیل‌رانی وموتورسواری، ابتدای هفته جاری به استان فارس سفر کرد. 
وی در یکی از برنامه‌های‌خود، با فرمانده نیروی انتطامی استان فارس دیدار و گفت‌وگو کرد. ناظمی در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از مهم‌ترین فعالیت‌ها و برنامه‌های ‌فدراسیون موتورسواری و اتومبیل‌رانی، از زحمات و‌‌ همکاری‌های ‌پلیس در رشته موتورسواری و اتومبیل‌رانی تقدیر و تشکر کرد و افزود: کمک به افزایش نشاط اجتماعی یکی از مهم‌ترین مأموریت‌های ‌فدراسیون موتورسواری و اتومبیل‌رانی و پلیس است که انشالله درٖآینده این همکاری نزدیک و نزدیک‌تر شود
ناظمی با مطرح کردن مشکلات و چالش‌های‌ورزشکاران استان افزود: موضوع تردد موتور‌های‌سنگین و کراس یکی از مهم‌ترین چالش‌ها و دغدغه‌های‌ورزشکاران است که امیدواریم با تشکیل یک کارگروه مشترک این مشکلات و همچنین موضوع فعالیت دختران ورزشکار ما مطابق با بخشنامه و دستورالعمل‌های‌وزارت ورزش و جوانان حل و فصل شود و بتوانیم گام‌های ‌مؤثری در حوزه مهارت‌های‌اجتماعی و کاهش سوانح با کمک همکاری هیئت‌های‌استانی و پلیس با برگزاری دوره‌های ‌آموزشی برداریم.
سردار حبیبی فرمانده نیروی انتظامی استان فارس با استقبال از تشکیل کار گروه افزود: از این طرح استقبال می‌کنم و هر آنچه که در کار گروه تعیین و تصویب شود را اجرا خواهیم کرد و مشکلی با آن نخواهیم داشت. ما تمام تلاش خود را برای یک همکاری مشترک و نزدیک با هیئت موتورسواری استان فارس و فدراسیون خواهیم کرد
وی همچنین در دیدار با رئیس هیئت فارس، با درخواست طهماسبی برای راه‌اندازی آکادمی موافقت کرد و  به به این تربیت چهاردهمین آکادمی فدراسیون به این استان تعلق گرفت مازیار ناظمی سرپرست فدراسیون موتورسواری و اتومبیل‌رانی هم چنین در دیدار با حاجی‌زاده مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس از وی خواست محلی را برای فعالیت آکادمی آموزشی هیئت استان در نظر بگیرید که با توافق طهماسبی رئیس هیئت با مدیر کل ورزش و جوانان، مکانی در استادیوم ۵۰ هزار نفری پارس به این آکادمی اختصاص داده شد.
مسعود طهماسبی رئیس هیئت موتورسواری و اتومبیل‌رانی استان می‌گوید: بیشترین سرمایه‌ها و ظرفیت‌ها را در استان داریم. به همت ورزشکاران بزرگترین پیست اسلالوم کشور را در اختیار داریم اما گاهی برای انجام یک کار در ساختار اداری گیر می‌کنیم. هفت هکتار زمین در مجموعه ورزشی پارس به نام هیئت موتورسواری و اتومبیل‌رانی استان کلنگ‌زنی شد اما هنوز عملیات عمرانی آن آغاز نشده از فرماندار شهرستان شیراز انتظار داریم در این زمینه مساعدت لازم را معمول دارند.
مسعود طهماسبی همچنین در دیدار با امیری فرماندار شیراز گفت: با حداقل امکانات می‌توان کارهای بزرگی در سطح استان انجام داد.
وی گفت: باید برای کل شهرهای فارس پیست موتورسواری ایجاد شود و از دل این فعالیت‌ها، سرمایه و ثروت اجتماعی برای استان ایجاد گردد. انتظار داریم دستگاه‌های‌مرتبط همکاری لازم را با ما داشته‌باشند.
مسعود طهماسبی رئیس هیئت استان در نشست فرمانداری به مصوبه شورای عالی هماهنگی کشور در سال 96 اشاره کرد و گفت:  براساس این مصوبه جهت کنترل هیجانات در سطح شهر و هدایت آنها به پیست مصوب گردید در هر شهر یک پیست موتور سواری ایجاد و زمین مورد نیاز پیست از منابع ملی تأمین گردد. 
این مصوبه به استانداران و مدیران ورزشی تکلیف شده و با هزینه اندکی می‌توان آن را اجرایی کرد. انتظار داریم که مجموعه فرمانداری و اداره کل ورزش و جوانان در این زمینه اقدام نمایند. 
مازیار ناظمی، سرپرست فدراسیون موتورسواری و اتومبیل‌رانی به همراه مسعود طهماسبی رئیس هیئت استان، بهنام فروهی دبیر هیئت استان به دیدار امیری فرماندار شیراز رفت. در این نشست غلامعلی طفیونی رئیس اداره ورزش و جوانان شیراز نیز حضور داشت.  امیری فرماندار شهر شیراز در دیدار با مازیار ناظمی اظهار داشت:  با روحیه و پشتکاری که آقای ناظمی دارد  شاهد اتفاقات خوبی در این رشته خواهیم بود. 
وی افزود: موضوع فراغت، شادی و نشاط جوانان مهم است و ما از هیئت و جناب طهماسبی حمایت می‌کنیم. آقای طهماسبی از مدیران فعال و خوشنام استان  است و می‌تواند به رشد و توسعه این رشته در استان فارس کمک بسزایی کند.
فرماندار شهر شیراز با ابراز خوشحالی از این دیدار گفت: در گذشته با جمعی از ورزشکاران این رشته آشنا بودم و از گستردگی فعالیت این عزیزان مطلع هستم، سعی ما بر حمایت از ورزشکاران است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی