[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۴
  • دوره جدید

سرمایه‌گذار مشروع نیازمند امنیت است، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان فارس تأکید کرد که حرکت ایجاد شده برای تبدیل جنوب فارس به قطب صنعت و انرژی اهمیت توجه مسئولان به تامین و ارتقاء امنیت این منطقه را دوچندان می‌کند.
حجت الاسلام سید کاظم موسوی در سفر یک روزه به شهرستان‌های مهر و لامرد ضمن بازدید از 2 مرکز صنعتی جنوب فارس، در مراسم تکریم و معارفه رئیس جدید حوزه قضایی شهرستان مهر و دادستان جدید لامرد شرکت کرد.
به گزارش روابط عمومی دادگستری فارس، موسوی در این سفر با تأکید بر اهمیت رشد و توسعه شهرستان‌های‌جنوب استان بخصوص لامرد و مُهر گفت: این دو شهرستان در حال تبدیل شدن به شهرهای صنعتی و قطب انرژی استان است و همین امر اهمیت و توجه مسئولان به مقوله امنیت و همچنین حمایت از تولید را دو چندان می‌کند.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس با بیان اینکه سرمایه‌گذار نیازمند امنیت است، تصریح کرد: یکی از وظایف اعضای شورای تأمین و همچنین مجموعه قضایی تأمین امنیت برای  سرمایه گذاری مشروع و قانونی است تا سرمایه‌گذار بتواند با خیال آسوده نسبت به سرمایه‌گذاری در منطقه و ایجاد زمینه اشتغال و کار آفرینی اقدام کند.
وی با تأکید بر اینکه سیاست حمایت از فعالیت‌های‌مولد اقتصادی و بر طرف ساختن موانع حقوقی در مسیر جهش تولید  از زمان حضور آیت‌الله رئیسی در رأس قوه‌قضائیه با جدیت و حساسیت بیشتری پیگیری و اجرا می‌گردد، گفت: مجموعه قضایی فارس نیز این موضوع حیاتی استان را با جدیت در دستور کار قرار داده و در همین راستا دراین سفر نیز دیدارهایی از دو مجموعه تولیدی واقع در این دو شهرستان انجام شد.
رئیس شورای قضایی استان فارس همچنین گفت: تحقق شعار سال و تأکیدات رهبر معظم  انقلاب(مدظله العالی) تنها در سایه عمل به توصیه‌های‌این مرد الهی است و اگر در این مسیر نیز نکات مد‌نظر ایشان را مو به مو انجام دهیم بی‌تردید از این گردنه سخت اقتصادی به سلامت گذر خواهیم کرد چرا که هر زمان از فرمایشات ایشان تبعیت محض داشته‌ایم کشور موفق و سربلند  بوده است.
نماینده عالی قوه‌قضائیه در استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره روند رو به رشد شهرستان‌های‌مهر و لامرد گفت: افرادی با مقاصد سودجویانه اقدام به تعرض و تعدی به اراضی ملی و دولتی کرده‌اند که لازم است علاوه بر جدیت همکاران در مجموعه قضایی و ورود به موقع دادستان در راستای انجام وظایف ذاتی سایر نهاد‌های‌متولی نیز با اجرای دقیق قانون و اجرای برنامه‌های‌پیشگیرانه دست متجاوزان به اراضی را کوتاه کنند.
وی در این زمینه توصیه کرد که نهادهای متولی زمین با همکاری اداره کل ثبت و اسناد و املاک استان صدور سند اراضی ملی و دولتی را در راستای پیشگیری از تعرض به اراضی  در دستور کار قرار دهند.
موسوی در ادامه بر تعامل مجموعه قضایی بخصوص در حوزه‌های‌قضایی شهرستان‌ها با مجموعه‌های‌اجرایی تأکید و بیان کرد: تعامل هیچ منافاتی با حفظ استقلال در دستگاه قضایی ندارد و من توصیه می‌کنم همه مسئولان قضایی در شهرستان‌ها در کمک به مجموعه اجرایی در راستای گره‌گشایی از مشکلات و رفع موانع توسعه پیشقدم باشند.
وی همچنین به برطرف شدن و حل مشکل دیرنیه اطاله دادرسی در از حوزه‌های‌قضایی استان اشاره و اضافه کرد: امروز می‌توانیم بگوییم که بحث اطاله دارسی در مجموعه قضایی استان نداریم اما تلاش کرده‌ایم پس از غلبه به این موضوع به کیفیت آرا بپردازیم و با اتقان بیشتر آرا زمینه اعتراض به آراء را کاهش دهیم.
موسوی همچنین به تحلیل آماری جرائم در حوزه‌های‌قضایی مهر و لامرد پرداخت و بیان داشت: علل فراوانی برخی جرائم در این دو حوزه قضایی باید بررسی شود و در قالب شوراهای پیگشیری از وقوع جرم و آسیب‌های‌اجتماعی شهرستان که با حضور و مشارکت همه نهاد‌های‌متولی تشکیل می‌شود، راهکارهای علمی مناسب برای آن تدوین شود.
 وی در ادامه به مسئولان جدید قضایی شهرستان‌های‌لامرد و مهر توصیه کرد تکریم ارباب رجوع دستگیری از ضعفا و توجه به مستضعفان و ارائه بهترخدمت قضایی را همواره مد نظر قرار دهند و با حضور در بین مردم و انجام ملاقات‌های‌چهره به چهره  تکریم مراجعان را اولویت‌کاری و برنامه‌ای خود قرار دهند.
براساس این گزارش در مراسم‌های جداگانه‌ای با حکم رئیس قوه‌قضائیه؛ حجت الاسلام سعادت‌پور به عنوان دادستان جدید شهرستان لامرد و امین حشمتی به عنوان رئیس حوزه قضایی شهرستان مُهر معرفی شدند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی