[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۱
  • دوره جدید

آب در اختیار کشاورزان قرار گیرد، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم شهرستان‌های‌فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: در سال جهش تولید آب این نعمت خدا دادی به کشاورزان تخصیص داده شود تا جهش تولید محصولات کشاورزی در این شهرستان رقم بخورد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین، محمد مهدی فروردین که به همراه فریدون عباسی دوانی رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به این شهرستان سفر کرده بود و از سد سلمان فارسی قیروکارزین بازدید داشت در جمع برخی از مدیران استانی و مسئولان محلی تصریح کرد: در راستای منویات مقام معظم رهبری، تخصیص آب پایدار به اراضی قیروکارزین و اجرای طرح انتقال می‌تواند در توسعه و آبادنی این منطقه نقش بسزایی داشته باشد.  این نماینده مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه شهرستان قیروکارزین قطب تولید خرما، لیمو ترش و لیمو‌شیرین در استان فارس و جنوب کشور است، ابراز کرد: دغدغه تأمین آب کشاورزی در این شهرستان به حق و به جا است زیرا اقتصاد منطقه بر پایه کشاورزی استوار شده است. 
فروردین با بیان اینکه تأمین آب به عنوان اساسی‌ترین خواسته مردم حوزه انتخابیه وی است، افزود: این موضوع باید در اولویت بررسی کمیسیون‌های‌مجلس و وزارت نیرو باشد تا برای تصمیم‌گیری صورت گیرد. نماینده مردم شهرستان‌های‌فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که در آینده‌ای نزدیک پس از بررسی‌های‌کارشناسی وزارت نیرو میزان تخصیص آب کشاورزی از سد سلمان فارسی قیروکارزین مشخص و اعلام شود. در صورت تخصیص آب پایدار از سد سلمان فارسی قیروکارزین به اراضی پایاب سد و اجرای طرح انتقال بیش از 11 هزار هکتار از زمین‌های‌شهرستان قیروکارزین و خنج از نعمت آب بهره‌مند و کشاورزی به عنوان اصلی‌ترین فعالیت اقتصادی در این منطقه جانی دوباره خواهد گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی