[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۷۹
  • دوره جدید

مهارت‌محور هستیم ، روزنامه شیراز نوین

فرزاد وثوقی- گروه خبر: رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان فارس گفت: براساس نقشه راه قدم درراستای مهارت‌محوری ومأموریت گرایی گذاشته‌ایم وبراساس حوزه فعالیتی خود به پذیرش دانشجواقدام می‌کنیم. 
وی با بیان اینکه سال تحصیلی جدید، به شکل مجازی برگزار خواهد شد، گفت: هفته آینده سامانه مستقل خدمات مجازی علمی کاربردی فارس رونمایی شود.
به گفته وی 41 کدرشته محل جدید در سطح استان راه‌اندازی شده است که جمع کد رشته‌های‌این دانشگاه با مجموع 116 کدرشته کاردانی و73 کد رشته کارشناسی به 189 کد رشته فعال رسیده است. 
حبیب دانش‌‌منش با بیان اینکه دانشگاه علمی کاربردی با هدف آموزش‌های مهارتی در جوار مراکز صنعتی و خدماتی ایجاد شده است، افزود: بیش از ٢٥ مرکز فعال در سطح فارس داریم که سه مرکز به تازگی تأسیس شده است.
او ادامه داد: اگرچه در مقطعی از اهداف و رسالت‌های دانشگاه دور شدیم اما طی سه سال اخیر تلاش شد تا مراکز مأموریت‌گرا و در حوزه تخصصی دانشجو پذیرش کنند و همچنین آموزش‌های تخصصی در جوار مراکز صنعتی و خدماتی ارائه شود.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی فارس با اشاره به سطح بندی مراکز این دانشگاه در سطح کشور، افزود: امسال برای دومین سال سطح‌بندی انجام شد و فارس با رشد ٢٥ درصدی، وضعیت مناسبی را داشت و یکی از مراکز فارس به عنوان برتر کشوری را کسب کرد.
دانش‌منش با اشاره به برگزاری آموزش‌های مجازی در پی شیوع بیماری کووید ١٩ برای اولین بار در دانشگاه علمی کاربردی فارس، گفت: این نوع آموزش به نظر موفق بود اگرچه مشکلاتی در ارائه دروس عملی داشتیم اما با کاهش تعداد نفرات و رعایت پروتکل‌ها، کارگاه‌ها نیز برپا شد.
او با بیان اینکه به دلیل وقفه در آموزش‌ها، آزمون‌ها تا نیمه مرداد ماه ادامه یافت، عنوان کرد: در مهرماه امسال نیز آموزش‌ها مجازی و غیرحضوری برگزار می‌شود و در این راستا، تمهیدات لازم برای بهبود و ارتقای عملکرد سامانه انجام شده است.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی فارس خاطرنشان کرد: علمی کاربردی از دانشگاه‌هایی است که اقدام به راه‌اندازی سامانه مستقل خدمات مجازی کرده است. تلاش شده سامانه خوب و پایداری ایجاد شود. این سامانه هفته آینده رونمایی خواهد شد. دانش‌منش ادامه داد: به عنوان یک دانشگاه مهارت‌محور وظیفه داشتیم در شرایط فعلی، اقدام به راه‌اندازی این سامانه کنیم، لذا برگزاری کلاس‌ها و آزمون‌ها به شکل مجازی برای نیمسال جدید پیش‌بینی شده است.
او با تأکید بر اینکه تلاش خواهد شد دروس عملی در نیمسال جدید تحصیلی کمتر ارائه شود، گفت: خوشبختانه دانشجویان ما بومی هستند و نیازی به خوابگاه ندارند به همین دلیل مشکلات کمتری در این بخش نسبت به سایر دانشگاه‌ها داریم.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی فارس همچنین از آغاز ثبت‌نام دو مقطع کاردانی و کارشناسی این دانشگاه از از ١١ تا ١٧ شهریور از طریق سایت سازمان سنجش خبر داد و گفت: امید است با توجه به موفقیت‌های این دانشگاه در آموزش‌های مهارتی و مجازی، دانشجویان بیشتری در سال تحصیلی جدید پذیرش شوند.
دانش‌منش با اشاره به ایجاد مراکز نوآوری در این دانشگاه و اینکه استان فارس با بیش از ١٠‌مرکز جزو استان‌های پیشرو است، گفت: هدایت دانشجویان و دانش‌آموختگان برای ایده‌های جدید، کسب و کار جدید و نوپا در این مراکز دنبال می‌شود.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی فارس همچنین با اشاره به تعطیلی ۱۲ مرکز علمی کابردی وابسته به دستگاه‌های اجرایی در سال گذشته، گفت: با تعطیلی این مراکز، راه‌اندازی مراکز مشابه با سرمایه‌گذاری خصوصی در دستور کار قرار گرفت که شرکت شیر پاستوریزه ارمغان و پارک سلامت روان از جمله بخش‌هایی است که اقدام به راه‌اندازی مرکز علمی کاربردی کردند.
دانش‌منش همچنین با بیان اینکه با یکی از بانک‌های قرض‌الحسنه رایزنی شده تا دریافت کل شهریه دانشجویان به صورت وام قرض الحسنه انجام شود، از رایگان شدن ترافیک اینترنتی دانشجویان و اساتید علمی کاربردی فارس در سال تحصیلی جدید خبر داد.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی فارس درپاسخ به پرسش خبرنگار ما گفت: همه اساتید این دانشگاه، حق التدریس هستند و برای تکمیل تدریس دروس عملی از اساتید خبره با سنوات کاری بالای 30سال نیز استفاده می‌شود. وی افزود:  هر مرکزی که درجوار واحدهای صنعتی و یا سایر دستگاه‌ها راه‌اندازی شود از اساتید حق‌التدریس بهره‌مند خواهند شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی