[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۷
  • دوره جدید

با آب سرد صورت را بشوییم یا آب گرم، روزنامه شیراز نوین

نمناک- کارشناسان نه آب سرد را برای شستن صورت افراد توصیه می‌کنند و نه آب گرم را، بلکه پیشنهاد آن‌ها شستن صورت با آب ولرم است. دوش آب داغ می تواند به پوست آسیب برساند.
بهتر است بدانید در شستن صورت بعضی از عادت‌های نادرست می‌تواند به پوست آسیب برساند و آن را خشک کند. رعایت بعضی موارد و ترک بعضی عادت‌ها منجر به داشتن پوست سالم و درخشان در افراد می‌شود.
شستن صورت با آب گرم منافذ پوست را باز می کند و آب سرد، آن‌ها را می‌بندد. هرچند استفاده از آب گرم احساس خوبی ایجاد می‌کند، اما باعث از بین رفتن روغن طبیعی پوست و خشکی بیش از حد آن می‌شود. آب ولرم بهترین گزینه برای تمیز کردن پوست است. 
شستن صورت
متخصصان فرانسوی پیشنهادهایی را ارائه می کنند:
- صورت خود را قبل از خواب بشویید. این مورد بیشتر در مواردی که پوست آرایش شده است توصیه می‌شود، چراکه این مواد وارد منافذ پوست شده و باعث مسدود شدن آن‌ها و جذب این مواد به داخل پوست می‌شود.
- سیگار کشیدن نه تنها برای سلامتی مضر است، بلکه به پوست هم آسیب می‌رساند. استعمال سیگار منجر به تسریع روند چین و چروک در پوست می‌شود.
- کمبود خواب هم می‌تواند برای پوست بسیار مضر باشد، چراکه منجر به ایجاد استرس در فرد شده و این مورد به پوست آسیب جدی می‌رساند. به همین علت کارشناسان به افراد توصیه می‌کنند در شبانه‌روز ۷ تا ۸ساعت بخوابند، زیرا در شب سلول‌های آسیب دیده پوست ترمیم می شوند.
- همچنین استفاده از وسایل آرایشی آلوده به پوست آسیب می‌رساند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی