[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

زیرساخت‌های‌آموزش مجازی تقویت شد، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی-گروه خبر
دانشگاه فنی حرفه‌ای کشور رتبه اول آموزش‌های‌مجازی در بین دانشگاه‌های کشور را به دست آورده است. دکتر محمد جامعی رئیس دانشگاه فنی حرفه‌ای استان فارس با بیان این مطلب که تا ترم گذشته فاقد ساختار‌های‌آموزش مجازی بوده‌ایم اما در ماه‌های گذشته و با تلاش‌های انجام شده رتبه اول برگزاری آموزش‌های مجازی را در کشور به دست آورده‌ایم.
دکتر محمدجامعی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب که محصول دانشگاه فنی حرفه‌ای باید  حضور وتأثیرگذاری درصنعت فعال کشور باشد، گفت: اعضای هیئت علمی این دانشگاه باید حداقل سه سال در صنایع وصنوف سابقه فعالیت داشته‌باشد. به گفته وی در این رابطه دوره توانمندسازی اعضای هیئت علمی در صنایع و صنوف با حمایت صنایع بزرگ فارس برگزار شده است.
رئیس دانشگاه فنی حرفه‌ای استان فارس افزود: تاکنون چهار دوره جامع با همکاری صنایع بزرگ و صنوف استان فارس برای  اعضای هیئت علمی دانشگاه فنی حرفه‌ای استان فارس برگزار شده است. رئیس دانشگاه فنی حرفه‌ای استان فارس حرکت به سمت  انجام آموزش‌های‌مجازی، ایجاد و تقویت زیرساخت‌های‌آموزش مجازی، برگزاری وبینار‌های‌آموزشی با حضور اعضای هیئت علمی و شبیه‌سازی دوره‌های‌کارگاهی در شبکه‌های ‌مجازی، دریافت رتبه اول در ایجاد شبکه‌های‌مجازی بین دانشگاه‌های سراسر کشور، جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه فنی حرفه‌ای استان فارس، معرفی رشته‌های‌جدید در پایه‌های‌فوق دیپلم و کارشناسی بازگشایی این دانشگاه در روز ۱۵ شهریور برای  ورودی‌های سنوات گذشته برگزاری ۴ دوره توانمندسازی اعضای هیئت علمی با همراهی صنایع و صنوف، جذب و صرف بودجه‌های‌ملی در حوزه‌های‌خوابگاهی، سلف‌سرویس، عمرانی، تعمیرات و تجهیزات آزمایشگاهی، تلاش برای جذب نیروهای جدید بالغ بر و ۱۰۰ نفر، اجرای پروژه‌های صرفه‌جویی در بخش آبیاری نوین، ایجاد فضای سبز، پرداخت ۱۰۰ درصد بدهی‌های معوق تا پایان سال ۹۸، حرکت به سمت درآمدزایی، ایجاد ارتباط با صنایع و صنوف برای جذب فارغ التحصیلان و تضمین اشتغال دانشجویان فارغ‌التحصیل، ارائه ۱۰۰ طرح در سطوح ملی و پذیرش سه طرح از فارس را در شمار مهم‌ترین محورهای شاخص و دستاورد سال گذشته این دانشگاه دانست  و گفت: در سال جدید تحصیلی آموزش‌ها به صورت ترکیبی( مجازی و حضوری) خصوصاً در رشته تراشکاری برگزار خواهد شد که علاوه بر ارائه نرم افزارها و شبیه‌سازی‌ها کلاس‌های‌عملی به صورت حضوری انجام خواهد شد.
 وی گفت: در سال جدید آموزشگاه این دانشگاه به صورت ترکیبی انجام خواهد شد. به گفته وی این دانشگاه به سمت  آموزش‌های‌ فضای مجازی درحال حرکت است و به تقویت زیر ساخت‌ها دراین رابطه خواهد پرداخت و احتمال دارد در دوران پسا کرونا نیز آموزش‌ها به صورت مجازی و غیرحضوری انجام شود.
گفتنی است در این نشست خبری دکتر نادر امیدوار معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی حرفه‌ای استان فارس به بیان دستاوردهای انجام شده در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی پرداخت.
دکتر امیدوار گفت: ظرفیت تخته‌های‌خوابگاهی این دانشگاه تا هزار تخت درکل استان افزایش یافته است وجذب اعتبارات درحدی بوده است که زیر ساخت‌های ‌مورد لزوم در سطح عالی ارتقاء یافته است.  وی با بیان این مطلب که در حوزه فرهنگی ۲۴ کانون فرهنگی فعال در استان فارس داریم، گفت: ۳۰ انجمن علمی فعال و ۱۳ حوزه بسیج دانشجویی در استان فارس فعال می‌باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی