[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۷
  • دوره جدید

ابزار پاسخگویی به گروه‌های‌هدف را در اختیار نداریم، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل بهزیستی فارس در دیدار با دکتر پاک‌فطرت نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در قانون 184 وظیفه اصلی برای بهزیستی در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: ما ابزار و امکانات لازم برای پاسخگویی به این وظایف را در اختیار نداریم اما با همه توان در پاسخگویی و ارائه خدمت به جامعه هدف تلاش می‌کنیم.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی فارس، محمدصادق کشفی نژاد با بیان اینکه پاسخگویی به مراجعه‌کنندگان و رفع مشکلات این افراد در شرایط اقتصادی این روزها کار راحتی نیست، افزود: ما پاسخگوی مددجویانی هستیم که در حوادثی دچار ضایعه شده‌اند که بهزیستی کوچکترین دخالتی نداشته و متولیان دیگری دارد. 
مدیرکل بهزیستی با بیان اینکه رسیدگی به هر کدام از گروه‌های ‌هدف متفاوت و خاص است، اظهار داشت: بار روانی مواجهه با این افراد بر دوش پرسنل بهزیستی است که در کنار مشکلات زندگی شخصی با تمام توان این فشار را تحمل و خدمتگزار مردم هستند.
دکتر کشفی‌نژاد با بیان اینکه ما از نمایندگان مجلس درخواست داریم در دو حوزه قوانین حمایتی ویژه گروه‌های‌هدف و پرسنل اداری به ما کمک کنند، خاطرنشان کرد: برخی قوانین مصوب که به طور کامل اجرا نشده‌اند مانند قانون حمایت از افراد معلول برای پاسخگویی و ارائه خدمات بهتر به این قشر و حمایت از پرسنل بهزیستی و قرار گرفتن شغل آنان در زمره مشاغل سخت و زیان‌آور، مواردی است که ما از نمایندگان محترم فارس در مجلس درخواست می‌کنیم برای تحقق آنها تلاش و پیگیری نمایند. 
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز دراین دیداربا تأکید بر اهمیت فعالیت‌های‌سازمان بهزیستی گفت: در حال حاضر نگاه دولت به بهزیستی در ردیف ادارات درجه یک قرار ندارد.
دکتر علیرضا پاک فطرت با بیان اینکه نگاه دولت می‌بایست به سازمان بهزیستی تغییر کرده و در ردیف ادارات درجه یک قرار گیرد، اظهار داشت: فعالیت‌های‌سازمان بهزیستی با اهمیت و ارزشمند است و به زمان اداری ختم نمی‌شود بلکه یک فعالیت 24 ساعته است. عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فشار مشکلات جامعه بر دوش سازمان‌های‌خدمات‌رسان همانند بهزیستی است، تصریح کرد: هر چقدر کارها زیادتر و آمارها افزایش یابد باید بهزیستی آمادگی مقابله با مشکلات و پاسخگویی به جامعه هدف را داشته‌باشد.
وی آمادگی بهزیستی را در دو حوزه نیروی انسانی و مالی عنوان و یادآور شد: 10درصد حوزه مالی و 90 درصد در بخش نیروی انسانی آمادگی نیاز است تا به نحو مطلوب پاسخگویی و مقابله با مشکلات انجام شود.
دکتر علیرضا پاک‌فطرت با بیان اینکه ارتباط و تعامل سازنده با جامعه و از طرفی با مدیران و مسئولان باعث تسریع در حل مشکلات می‌شود، اظهار داشت: تقویت معاونت مشارکت مردمی و ارتباط مؤثر با خیرین، بهره‌گیری از ظرفیت بازنشستگان و بانوان خانه‌دار راهکارهایی است که می‌تواند به بهزیستی در ارائه خدمات مناسب به جامعه هدف کمک نماید.
وی افزود: دستگاه‌های‌مرتبط مانند هلال‌احمر، بسیح، شهرداری و مؤسسات خیریه نیز ظرفیت‌های‌بسیار مناسبی هستند که می‌بایست با ارتباط مؤثر با این ادارات از این پتانسیل‌ها استفاده کرد.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی راه‌اندازی اتاق‌فکر، بررسی تجارب موفق سایر کشورها و تهیه برنامه و طرح را رمز موفقیت در ادامه راه بهزیستی عنوان و تصریح کرد: امیدوارم با راه‌اندازی اتاق فکر، شاهد ارائه طرح‌های‌ملی و اثرگذار بهزیستی در کشور باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی