[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۷
  • دوره جدید

زیرساخت محوریت حرم شاهچراغ در برنامه‌های فرهنگی فراهم نیست، روزنامه شیراز نوین

تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) تأکید کرد که امکانات و زیرساخت‌های حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) برای آنکه محور اجرای برنامه‌های فرهنگی باشد، فراهم نیست.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام در جلسه بزرگداشت مراسم سوگواری و عزاداری دهه آخر ماه صفر که با حضور جمعی از مدیران فرهنگی استان فارس برگزار شد، گفت: مقام معظم رهبری از بنده حقیر خواسته‌اند امور حرم مطهر شاهچراغ(ع) را «کما هو حقها» یعنی آنگونه که شایسته است ساماندهی و پیگیری کنم.
به گزارش ایسنا به نقل از دفتر نمایندگی ولی فقیه در فارس، آیت‌الله دژکام گفت: امکانات و زیرساخت‌های فعلی حرم مطهر شاهچراغ(ع) هم اکنون برای آنکه محوریت کلیه برنامه‌های‌فرهنگی شیراز باشد و میزبان خیل عظیمی از مردم ولایتمدار این شهر در مناسبت‌های‌مختلف باشد کفایت نمی‌کند.
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس گفت: امیدوارم مسئولان و دستگاه‌های مختلف شیراز و فارس کمک کنند تا بتوانیم رویدادهای فاخر فرهنگی و جریان‌ساز را در آستان مقدس شاهچراغ(ع) برگزار و این حرم مطهر را به عنوان محور فعالیت‌ها و رویدادهای فرهنگی شیراز تثبیت کنیم.
آیت‌الله دژکام افزود: امروز بسیاری در عالم تشیع نمی‌دانند بقعه نورانی برادر بزرگوار حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) در شیراز قرار دارد و از این جهت ما باید بسیار کار و تلاش کنیم تا حق این امام‌زاده واجب‌التعظیم ادا شود.
تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) گفت: امیدوارم با این نگاه متعالی، از دهه آخر ماه صفر بتوانیم اقدامات محوری و جریان‌ساز فرهنگی را در حرم مطهر شاهچراغ(ع) پایه‌گذاری کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی