[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۷
  • دوره جدید

آتش در بلندی‌های برم‌فیروز سپیدان فرو نشست، روزنامه شیراز نوین


ایرنا- آتش در ارتفاعات منطقه برم‌فیروز به همت مأموران یگان حفاظت محیط‌زیست، فرمانداری شهرستان سپیدان و جوامع محلی پس از هشت ساعت تلاش مهار شد.
رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست سپیدان روز جمعه اعلام کرد: با مشاهده مأموران اجرایی محیط‌زیست که در حال گشت‌زنی در منطقه حفاظت‌شده مارگون و برم‌فیروز بودند مبنی بر وجود دود و علایم آتش‌سوزی در ارتفاعات کهکران مأموران برای فرو نشست آتش اقدام کردند. 
فضل‌اله هوشمندی افزود: مأموران یگان حفاظت محیط‌زیست سپیدان،  در ساعت  ۱۷ روز پنجشنبه ضمن هماهنگی با گروه‌های مردمی، جوامع محلی و فرمانداری و اداره منابع طبیعی سپیدان به منطقه مراجعه کردند و بعد از پیمایش حدود ۵ کیلومتر مسیر سخت گذر کوهستانی به محل آتش ‌سوزی رسیدند. وی با تقدیر از تلاش و همدلی مردم اظهار داشت: این آتش‌سوزی سرانجام در ساعت یک بامداد جمعه مهار شد و مأموران پس از ساعت‌ها پایش و اطمینان از خاموش شدن کامل آتش، محل را ترک کردند. به گفته رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست سپیدان در این آتش‌سوزی حدود ۸۰ هکتار از اراضی مرتعی طعمه آتش شد که ۱۷هکتار آن در منطقه حفاظت شده برم فیروز و ۶۳هکتار در منطقه آزاد قرار دارد، همچنین محل شروع آتش‌سوزی در منطقه آزاد بوده است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی