[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۴
  • دوره جدید

باید تابع آخرین اطلاعات در مورد رنگ‌ها باشیم ، روزنامه شیراز نوین

جانشین استاندار در ستاد استانی مدیریت کروناویروس فارس، وضعیت بازگشایی مدارس در این استان را بر اساس اظهارنظر دانشگاه‌های علوم پزشکی در خصوص شیوع کووید۱۹ در شهرستان‌های مختلف، اعلام کرد.
عبدالرضا قاسم‌پور، گفت: براساس اظهارنظر دانشگاه‌های علوم پزشکی استان فارس، تا ۱۲ شهریور، شهرستان‌های با وضعیت قرمز استان شامل شیراز، آباده، سپیدان، لامرد، بوانات، کازرون، ممسنی، سروستان، پاسارگاد، خرامه، جهرم است.
به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، قاسم‌پور گفت: در این طبقه‌بندی، شهرستان‌های فراشبند، داراب، خرم‌بید، زرین‌دشت، قیروکارزین، استهبان، ارسنجان، اقلید، فیروزآباد، کوار، کوهچنار، زرقان، مهر، مرودشت، نی‌ریز، خفر، لارستان، اوز، خنج، فسا و گراش، جز نقاط با وضعیت زرد به لحاظ شیوع کووید۱۹ است. معاون استاندار فارس خاطرنشان کرد که تنها چهار شهرستان بختگان، رستم، بیضا و سرچهان، در این طبقه‌بندی، مناطق با وضعیت سفید است، خاطرنشان کرد که بازگشایی مدارس با توجه به وضعیت هر شهرستان به لحاظ شیوع کووید۱۹، به اشکال غیرحضوری، حضوری و تلفیقی از حضوری و غیرحضوری خواهد بود.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس نیز نحوه حضور دانش‌آموزان در مدرسه برای روز شنبه ۱۵ شهریور‌ماه  را بر اساس این وضعیت هر شهرستان و دستورالعمل بازگشایی مدارس اعلامی از سوی وزارت آموزش و پرورش دانست و گفت: دانش‌آموزانی که در نقاط با وضعیت سفید سکونت دارند با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی به شکل حضوری در مدارس حاضر خواهند شد.
فرهاد اسماعیلی افزود: در نقاطی از استان فارس که با وضعیت قرمز روبر هستند، کلاس‌های درس به صورت مجازی و از طریق شبکه شاد و سایر روش‌های‌الکترونیکی از قبیل آموزش‌های‌ارائه شده از شبکه‌های‌تلویزیونی تشکیل خواهد شد.
اسماعیلی اضافه کرد: در شهرستان‌ها و نقاطی از استان فارس که به لحاظ شیوع کروناویروس در وضعیت زرد قرار دارد، دانش‌آموزان بر اساس برنامه‌ریزی مدیران مدارس همانند ۲ نوبته کردن مدارس، به صورت حضوری و همچنین روش غیرحضوری از طریق شبکه شاد و سایر روش‌های الکترونیکی سرکلاسهای درس حاضر خواهند شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی