[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۷۹
  • دوره جدید

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس فارس: چهل‌سالگی دفاع مقدس را متفاوت برگزار خواهیم کرد، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس گفت: برنامه‌های بزرگداشت چهل سالگی دفاع مقدس در این استان، متفاوت خواهد بود و تلاش می‌شود از ظرفیت‌های مختلف در این راستا استفاده شود.
سرهنگ پاسدار سعید کوشکی جهرمی با بیان اینکه برنامه‌های‌بزرگداشت هفته دفاع مقدس امسال در چهل سالگی دفاع مقدس متفاوت‌تر از گذشته برگزار خواهد شد، گفت: برنامه‌ها از سوم خرداد شروع شده و ستاد استانی گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس نیز در قالب ۲۱ کارگروه فعالیت خود را از ابتدای سال شروع کرده و برنامه‌ریزی در راستای پاسداشت این ایام را با بهره‌گیری از ظرفیت‌های‌تمامی ادارات، سازمان‌ها و نهادها انجام داده است.
به گزارش روابط عمومی  اداره کل حفظ آثار استان فارس، کوشکی در جلسه ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس فارس افزود: با توجه به شرایط موجود اکثر برنامه‌ها با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و شبکه‌های‌اجتماعی برنامه‌ریزی شده است و اوج برنامه‌های‌چهل سالگی دفاع مقدس در هفته دفاع مقدس است.
وی اضافه کرد: در هفته دفاع مقدس به مدت ده شب برنامه زنده تلویزیونی با همکاری صداوسیمای مرکز فارس برنامه‌ریزی شده است که هر شب به یک قشر اختصاص داده شده که با حضور فرماندهان، رزمندگان و خانواده‌های‌شهدا برگزار خواهدشد.
کوشکی با بیان اینکه با بهره‌برداری از نمایشگاه بزرگ دفاع مقدس در مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس ظرفیت تازه‌ای جهت استفاده و بهره‌برداری به وجود آمده است، گفت: با رعایت شیوه نامه‌های‌بهداشتی و فاصله اجتماعی بازدید از این نمایشگاه برگزار خواهد شد.
فرمانده سپاه فجر فارس نیز با بیان اینکه در راستای بزرگداشت هفته دفاع مقدس باید تمامی ادارات، نهادها و سازمان‌ها برنامه‌ریزی لازم و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های‌خود جهت گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس استان بکار ببرند، بیان داشت: باید توجه داشته باشیم که موضوع دفاع مقدس در دو محور تقویت دینی و حس ملی است. سردار یدالله بوعلی گفت: دفاع مقدس نیز برگرفته از نهضت و فرهنگ عاشورا است که همین  فرهنگ عاشورا باعث شده  الان یک جوان حاضر باشد جان خود را فدا و از حرم‌های‌اهل بیت(ع) دفاع کند.
وی افزود: تمامی سیاست گذاری حوزه دفاع مقدس باید در اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های‌دفاع مقدس انجام شود چرا که این اداره متولی اصلی حوزه دفاع مقدس استان است و این اقدام منجر به ایجاد وحدت  و اتجاد می‌شود. معاون سیاسی و امنیتی استانداری فارس نیز با بیان اینکه در چهل سالگی دفاع مقدس باید برنامه‌ریزی‌ها به سمتی برود که دستاوردهای دوران دفاع مقدس به نسل‌های‌آینده و به خصوص جوانان منتقل شود، گفت: باید از ظرفیت دانشگاه‌ها و اساتید در راستای برطرف‌سازی شبهه‌های‌ایجاد شده توسط دشمنان جواب داده شود و از شبهه‌افکنی دشمنان نیز جلوگیری شود.
سیداحمد احمدی‌زاده گفت: پیشکسوتان دفاع مقدس سرمایه‌های‌این کشور هستند باید آنها را پاس بداریم و برنامه‌ها و تجلیل از آن‌ها در شأن آنها برگزار شود.
احمدی‌زاده با تأکید بر اینکه باید از ظرفیت صدا و سیمای مرکز فارس جهت معرفی پیشکسوتان استفاده شود، گفت: نباید از ظرفیت‌های‌فضای مجازی نیز غافل شد چرا که با وجود شرایط به وجود آمده از شیوع ویروس کرونا می‌توانیم از ظرفیت‌های‌فضای مجازی به خوبی بهره ببریم.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری فارس تأکید کرد: تمامی ادارات و سازمان‌ها استان باید موضوع بزرگداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس را از برنامه‌های‌اولویت‌دار و اصلی خود بدانند نه اینکه یک موضوع فرعی قلمداد کنند چرا که عملکرد و فعالیت‌های‌تمامی ادارات و سازمان‌های استان از سوی بازرسی استانداری بررسی و ارزیابی خواهد شد. حیدر اسکندرپور، شهردار شیراز نیز به بیان برنامه‌های‌پیش‌بینی شده در حوزه شهرداری پرداخت و گفت: رویکرد برنامه‌ها با همکاری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های‌دفاع مقدس و بهره‌گیری از ظرفیت تمامی دستگاه‌ها است تا هم افزایی لازم در جهت معرفی دفاع مقدس برای نسل‌های‌آینده انجام شود.
مدیرکل صداوسیمای مرکز فارس نیز با گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس افزود: صدا و سیمای مرکز فارس برنامه‌های‌بزرگداشت این ایام را از اوایل سال جاری شروع و برنامه‌ریزی کرده که شامل دو حوزه، بیان عملکرد کارگروه‌های این ستاد و کار رسانه‌ای است.
سید تقی سهرابی رونمایی از فیلم «عبدالله» در خصوص زندگی شهید «اسکندری» در هفته دفاع مقدس خبر داد و گفت: هزار و ۲۰۰ اثر در حوزه‌های مختلف در راستای بزرگداشت چهل سالگی دفاع مقدس در صداوسیمای مرکز فارس در چهار حوزه پیام، خبر، سیما و رادیو پیش‌بینی شده است.
یدالله یداللهی رئیس دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در فارس نیز  با بیان اینکه در آینده هر اتفاقی که در دنیا رخ دهد خمیر مایه آن دفاع مقدس است، اظهارداشت: استان فارس دارای تمامی یگان‌های‌نظامی و انتظامی است که خود می‌تواند یک جبهه عملیاتی را پیش ببرد.
سردار رهام‌بخش حبیبی فرمانده نیروی انتظامی فارس نیز گفت: باید در بزرگداشت هفته دفاع مقدس از نیروها مشغول به خدمت و خانواده‌های‌آنها نیز تجلیل کرد تا آنها انگیزه لازم جهت خدمت به جمهوری اسلامی را داشته باشند و در این راه فداکاری کنند. محمدمهدی قاسمی رئیس سازمان جهادکشاورزی فارس نیز گزارشی از برنامه‌های‌پیش‌بینی شده این سازمان در هفته دفاع مقدس ارایه کرد و گفت: در بزرگداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس مراسم پاسداشت رشادت‌های‌سنگرسازان بی‌سنگر با تجلیل از خانواده‌های‌شهدا و دیدار با رزمندگان و ایثارگران جهاد در استان پیش‌بینی شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی