[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

روستاهای اکبرآباد و مبارک‌آباد بوانات طعم توسعه را چشیدند، روزنامه شیراز نوین

همزمان با هفته دولت طعم شیرین خدمت در کام اهالی روستاهای اکبر آباد و مبارک‌آباد بوانات نشست و در سفر مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس به این شهرستان  پروژه‌های‌عمرانی اجرایی توسط بنیاد مسکن از محل اعتبار سیل 98 در روستای اکبر آباد و مبارک‌آباد به بهره‌برداری رسید .
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، مهندس عطا الله زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های‌یاد شده که با حضور معاون سیاسی، امنیتی استانداری فارس،  فرماندار بوانات  و مدیران  این شهرستان برگزار شد، بیان داشت: با  اعتباری بالغ بر3500 میلیون ریال جهت اجرای عملیات عمرانی  در سطح مقطع 4200 متر مربع  در سه محور در روستای اکبر آباد  و همچنین اعتبار 3000 میلیون ریال  درروستای مبارک‌آباد جهت اجرای عملیات آسفالت در سطح 3800 متر مربع  اقدام شده است که نسبت به افتتاح یک محور  در هر روستا بطور نمادین و تحویل به اهالی  جهت بهره‌برداری اقدام  شده است. مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس، توسعه روستایی را یک مطالبه مردمی دانست و اظهار داشت: با توسعه محرومیت‌زدایی می‌توان به اخذ سهم برابر از توسعه برای روستاها و مناطق محروم و کاهش مهاجرت‌ها و ایجاد انگیزه برای ماندگاری روستاییان در روستاها امیدوار بود. سید احمد احمدی زاده  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس نیز در این مراسم   اظهار داشت:  به فرموده مقام معظم رهبری سال «جهش تولید» و اشتغال‌زایی نامگذاری شده است و با توجه به مسایل مختلف ملی و بین‌المللی مانند تحریم‌ها، خدمات خوبی از سوی دولت به مردم ارایه می‌شود؛ در استان فارس و در هفته دولت نیز امسال پروژه‌هایی به ارزش بیش از سه هزار و پانصد میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد. وی افزود: از هفته دولت ۹۸ تا هفته دولت امسال، بیش از هزار و ۶۷۸ پروژه در راستای خدمت به مردم استان به بهره‌برداری رسیده که بالغ بر ۲۵ هزار میلیارد تومان هزینه در برداشته است. فرماندار شهرستان بوانات نیز با تقدیر از خدمات بنیاد مسکن در توسعه و عمران روستایی اظهار داشت: کلنگ‌زنی پروژه احداث ساختمان اورژانس سیمکان با پیش‌بینی اعتباری بالغ بر ٥٠٠٠ میلیون ریال،  کلنگ‌زنی پروژه احداث ساختمان اداری بیمه سلامت شهرستان بوانات با پیش‌بینی اعتباری بالغ بر ٥ هزار میلیون ریال،  بهره‌برداری از یک واحد مسکن مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) به نمایندگی از سه واحد احداث شده در سال جاری با اعتباری بالغ بر ٢٠٠٠ میلیون ریال از جمله طرح‌های‌هفته دولت دراین شهرستان است. علی محمودی فرماندار شهرستان بوانات اضافه کرد:  بهره‌برداری از یک مسکن روستایی به نمایندگی از ٢٤٠ واحد بهره‌مند از تسهیلات  بازسازی ، مقاوم‌سازی و حوادث  با اعتباری بالغ بر ١٦٤ میلیارد  ریال و  بهره‌برداری از طرح آبخیزداری واحداث بند سنگی وملاتی بجدانه با اعتباری بالغ بر٣٥٠٠‌میلیون ریال و همچنین افتتاح فاز اول روشنایی و آسفالت معابر شهرک صنعتی بوانات با اعتباری بالغ بر ٧٥٠٠میلیون ریال از دیگر طرح‌های‌هفته دولت دراین شهرستان بود. محمودی با اشاره به ظرفیت‌های‌شهرستان، وجود منابع مالی محدود و با توجه به مشکلات اقتصادی که در کشور وجود دارد، اظهار داشت: ما تمام توان و تلاش خود را بکار گرفته‌ایم تا حداکثر بهره وری و خدمات‌رسانی را در شهرستان شاهد باشیم.
وی  اظهار داشت: هفته دولت فرصت مناسبی برای رونمایی از خدمات دولت است. برخی تلاش دارند تا دولت و نظام را ناکارآمد جلوه دهند بنابراین مسئولان ادارات باید اقدامات صورت گرفته را بصورت شفاف به اطلاع مردم شریف شهرستان برسانند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی