[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

دستان پینه‌بسته، روزنامه شیراز نوین

فرزاد وثوقی - روزنامه نگار

farzad_vossoghi@yahoo.com

بی‌اطلاعی از قانون حتی قوانین ضعیف باعث عدم توان در دریافت مطالبات کارگری است. اگر به تاریخچه ایجاد قانون کار در ایران نگاهی گذرا داشته‌باشیم درخواهیم یافت که از دوره مشروطه تا کنون ثباتی برای ایجاد این قانون ودقت نظر دراحوال کارگران وجود نداشته است. سرآغاز پیدایش قوانین کار در ایران به دوره نهضت مشروطیت بازمی‌گردد. در نخستین سال‌های نهضت مشروطیت برخی از آگاه‌ترین قشرهای کارگران نسبت به ایجاد و تشکیل اتحادیه‌های کارگری اقدام کردند. این حرکت‌ها در سال‌های پس از نهضت مشروطیت نیز ادامه داشت. تحولات سیاسی و روی کارآمدن پی درپی نظام قدرت سیاسی درایران یکی از دلایل تعویق ثبات قانون کار درکشور بوده و هست...

حتی در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی درایران این قانون دستخوش تحولاتی شده که بطور قطع به نفع کارگران نبوده است. 
انجمن‌ها وتشکل‌های‌کارگری نیز اگر با هیجانات خاص خود وبصورت خودجوش تشکیل شدند اما بتدریج خاصیت اصلی خودرا درحمایت از مستضعفان از دست دادند وحالا این تشکل‌ها، بدون دستاورد تنها به شعارهای سالانه دلخوش کرده‌اند. 
ضعف بزرگ تشکل‌های‌صنفی کارگران نبود آگاهی دربین مؤسسین آن بوده است. افرادی که با قانون آشنایی نداشتند و درمحافل رسمی ازجمله مجلس شورای اسلامی قادر به دفاع مؤثر از دستان پینه بسته نبوده‌اند حتی اگر درسال‌های گذشته نمایندگانی از صفوف کارگران وارد مجلس شورای اسلامی شده‌باشند اما دفاع آنان از حقوق کارگران به واسطه همین عامل مؤثر واقع نشده است. 
به نظر می‌رسد نیازمند واکاوی در عملکرد تشکل‌ها وانجمن‌های‌کارگری هستیم. چرا که این انجمن‌ها و تشکل‌ها هستند که باید نسبت به احقاق حقوق اعضای خود اقدام کنند. امروز ما با تشکل‌ها و انجمن‌های‌کارگری  مواجه هستیم که عملاً در چهار دهه گذشته نیز قادر نبوده‌اند حقوق دستان پینه بسته رامطالبه کنند.
یکی از چالش‌ها فراروی نظام کارفرمایی وکارگری مسلط نبودن اعضای تشکل‌ها به قانون کار وکارگری است.  وقتی به لحاظ تخصصی به مسایل  ورود و پیگیری لازم انجام  نشود چه انتظاری داریم  حقوق کارگران با دیگر بخش‌ها ویا حداقل با نرخ تورم همخوانی داشته‌باشد. 
در چهار دهه گذشته مسائل کارگری و اصلاح قانون کار  به دلیل بیگانه بودن با قانون  همچنان نافرجام مانده است و شاهد استمرار مشکلات حوزه کارفرمایی و کارگری هستیم. این میسر اصلاح نمی‌شود مگر آنکه انجمن‌ها و تشکل‌های کارگری متشکل از افراد حقوقدان، کاردان و دلسوز باشند.
به‌نظر می‌رسد مطالبه حقوق کارگران از ریل اصلی خود خارج شده و اینک باید درانتظار آن روی سکه و واکنش‌های‌طبقه فقیر نسبت به طبقه برخوردار باشیم. هر چند گوش تصمیم‌گیران از این هشدارها پر است اما باید به فکر چاره بود. حقوق کارگران مطالبه‌گری می‌خواهد چرا که  فرق است بین شعاردادن در جلسات و مطالبه‌گری.  اگر حقوق افراد توسط تشکل‌ها و انجمن‌ها درست مطالبه‌گری نشود احقاق حقوقی هم اتفاق نخواهد افتاد.
نقطه سرخط -  سیر تحولات سیاسی درکشور نشان داده است که کارگر واستثمار دریک بسته اقتصادی سیاسی درتحولات اجتماعی دیده شده‌اند. درواقع استثمار سایه به سایه نظام کارگری درحرکت است وهرکجا لازم بوده مانع جدی برسر راه این تحولات بوجود آورده است. نظام سرمایه‌داری قدرتمند و دارای استراتژی سلطه‌طلبانه توانسته است تحولات کارگری را سرکوب ودرنهایت بدون نتیجه بگذارد. تشکل‌های‌کارگری نیز در تمامی سال‌های فعالیت خود بدون دستاورد مانده‌اند چرا که حجم مطالبات کارگران بسیار است. باید دیدافراد درراس تشکل‌های‌کارگری با چه پیشینه اقتصادی به این تشکل‌ها ورود کرده‌اند و با چه پیشینه اقتصادی با این تشکل‌ها خداحافظی کرده‌اند ویا درحال ادامه همکاری هستند. لزوماً باید به این نکته تأکید کرد که حجم مطالبات کارگری در بخش‌های‌مختلف صنفی بسیار است.آیا نفوذ مافیای قدرت دراین تشکل‌ها عامل اصلی درعدم تحقق مطالبات است؟
کارگران معمولان همان خط‌شکنان تحولات سیاسی‌اند که با وعده‌های‌ رنگین می‌توان آنان را بازی داد. کارگران دربرهه‌های‌سیاسی رأی می‌دهند، کارگران درهنگامه جنگ مرزداری می‌کنند و درتحولات امنیتی مشارکت فعال دارند اما پای حق وحقوقشان که می‌رسد بی‌نصیب‌ترین اقشار اجتماعی‌اند.  تنها پرسشی که دراین بین لزوماً مطرح وبدون پاسخ مانده است چرایی بی‌اعتنایی به حقوق کارگران شاغل وبازنشسته از سوی کارگزاران نظام است. جمعیتی برخوردار از صندوق بزرگ رفاه اجتماعی، که بطور مستمر مورد دستبرد سارقان قرار می‌گیرد و هیچ مرجعی برای صیانت از آن توانایی لازم را ندارد. باید دید ریال به ریال دستمزد کارگران که با عرق جبین عجین شده است و دراین صندوق تجمیع می‌گردد چگونه بدون حفاظت در معرض دستبرد این وآن قرار می‌گیرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی