[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

سلامت دانش‌آموزان در اولویت است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیراز نوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی در آیین نمادین آغاز سال تحصیلی ۱۳۹۹_۱۴۰۰ که در یکی از مدارس شیراز برگزار شد، عنوان کرد: امروز فصلی نو در زندگی  دانش‌آموزان همراه با بیم و امید آغاز می‌شود که این بیم ناشی از شیوع  و همه گیری بیماری کرونا است اما در کنار آن امیدواری به آینده نیز در دانش‌آموزان وجود دارد.
نماینده عالی دولت در استان فارس، یادآور شد: آموزش و تربیت نسل آینده از مهم‌ترین مسائلی است که برای مسئولان نظام دارای اولویت است چرا که با تکیه بر این مؤلفه می‌شود آینده بهتری برای خود و کشور رقم زد.
دکتر رحیمی با تأکید بر اینکه سرمایه گذاری در امر آموزش و پرورش اقدامی زیربنایی است که ثمرات آن در توسعه و پیشرفت کشور نمایان خواهد شد.
وی با بیان اینکه مدیران و سکان‌داران جامعه تحت‌تأثیر آموزش و پرورش هستند و بی تردید شیوه آموزش آنها بر چگونگی عملکردشان اثر می‌گذارد خاطرنشان کرد: اگر به دنبال داشتن آینده بهتری هستیم باید توجه تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش را با جدیت در دستور کار قرار دهیم. استاندار فارس یادآور شد: با همکاری و همراهی  وزرات آموزش و پروش، خانواده و جامعه و کل دولت می‌توان انتظار داشت آینده آموزش و پرورش شکوفاتر از گذشته باشد.
دکتر رحیمی با تأکید بر اینکه اولویت اول در امر آموزش و پرورش حفظ سلامت دانش‌آموزان است، افزود: بعد از سلامت، تربیت و آموزش مد‌نظر است که با روش‌های‌مختلف مجازی و حضوری از سوی معلمان و مربیان، این فرشتگان علم و دانایی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.
وی از مربیان و معلمان خواست همچون همیشه در طول سال تحصیلی حتماً درس اخلاق، احترام به حقوق دیگران و قانون دوستی را در برنامه آموزش خود قرار دهند چرا که حفظ کردن مطالب برای چند روز است اما نوعدوستی و مهربانی اثری همیشگی دارد 
استاندار فارس گفت: دست اندرکاران تعلیم و تربیت در آموزش، افق‌های‌روشنی پیش روی دانش‌آموزان  بگشایند و نشاط و سر زندگی و امید را ترویج کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی