[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

افتتاح طرح‌های گاز رسانی شرکت گاز فارس در هفته دولت، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل گاز استان فارس از افتتاح پروژه‌های‌گازرسانی به 5 روستا در شهرستان سروستان، 4 طرح گازرسانی در شهرستان نی‌ریز و یک طرح گاز‌رسانی به محور صنعتی هرموج در هفته دولت خبر داد.
غلامعباس حسینی مدیرعامل گاز استان فارس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: 5 روستای خیرآباد ،کمال آباد، قنبری، چاه انجیر و علاءالدوله از توابع بخش کوهنجان شهرستان سروستان تحت پوشش شبکه گازرسانی قرار گرفتند.
حسینی با اشاره به اینکه با افتتاح طرح‌های‌گازرسانی سروستان، همه روستاهای این شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند، افزود: برای اجرای این طرحها بیش از 43 کیلومتر لوله گذاری فلزی و اتیلن اجرا و 467 خانوار روستایی به مجموعه مشترکین گاز روستایی فارس پیوستند.
اجرای طرح توسعه شبکه گاز در 22 نقطه سروستان، دیگر طرح افتتاح شده در هفته دولت بود.  این طرح نیز با 9و نیم کیلومتر شبکه گذاری اجرا و 150‌خانوار شهری و روستایی و 8 واحد صنعتی از مزایای آن بهره مند شدند.
مدیر عامل شرکت گاز استان فارس همچنین به افتتاح  4 طرح گازرسانی در شهرستان نی‌ریز اشاره کرد و اظهار داشت: این طرح‌ها شامل گازرسانی به روستاهای علی‌آباد شور بخش مرکزی و روستاهای دربیدو و معدن بخش پشتکوه شهرستان نی‌ریز بود که برای اجرای آنها 4 میلیارد و پنجاه میلیون تومان هزینه و ۱۹ کیلومتر لوله‌گذاری انجام شده که با افتتاح این طرح‌ها 100‌خانوار روستایی نی‌ریز از نعمت گاز برخوردار شدند.
همچنین گازرسانی به ۶ واحد مرغداری و ۲ گلخانه در جاده روستایی علی آباد و معدن، دیگر طرح افتتاح شده در شهرستان نی‌ریز بود.
حسینی از افتتاح طرح گاز رسانی به محور صنعتی هرموج خبر داد و گفت: برای این طرح  ۳۲ کیلومتر شبکه پلی اتیلن اجرا، یک ایستگاه TBS با ظرفیت ۲۰هزار متر مکعب بر ساعت نصب و ۱۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
با بهره‌برداری از این طرح ۳۲ واحد صنعتی مستقر در بخش کردیان شهرستان جهرم از مزایای سوخت پاک بهره‌مند می‌شوندکه منجر به صرفه‌جویی در مصرف نفت سفید و سوخت‌های میان تقطیر می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی