[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۵
  • دوره جدید

قیام بالیوود علیه کرونا، روزنامه شیراز نوین

سینمای هند نیز همانند دیگر کشور‌ها با شیوع ویروس کرونا در گیشه ضرر کرد. در حال حاضر سالن‌های سینمای این کشور تعطیل هستند و هنوز بازگشایی نشده‌اند. زمزمه از سرگیری فعالیت سینما‌ها در این کشور از ماه آینده است.به گزارش باشگاه خبرنگاران حوان در سال ۲۰۱۳ کشور هند بالاتر از کشور چین و همچنین هالیوود بیشترین تولید فیلم سالانه را به خود اختصاص داد. آن‌ها در سال ۲۰۱۲ بیش از ۱۶۰۰ پروژه سینمایی را تولید کرده بودند. سینمای کشور هند در سال ۲۰۱۵ هم توانست فروشی ۲ میلیارد دلاری داشته‌باشد و به سومین بازار پرفروش سینمای جهان تبدیل شود. با این حال قبل از شیوع ویروس کرونا در ماه‌های ژانویه و فوریه، بالیوود همچنان پر رونق بود که در اینجا به فیلم‌های پرفروش این کشور در سال ۲۰۲۰ اشاره خواهیم کرد.
تانهاجی: این فیلم سینمایی که ستارگانی همچون آجی‌دیوگن، سیف‌علی‌خان و کاجول در آن نقش‌آفرینی می‌کنند، اکرانش در دهم ژانویه و پیش از شیوع کرونا در کشور هند آغاز شد. این فیلم که در ژانر بیوگرافی و تاریخی است، داستان یک امپراتور مغول را روایت می‌کند که قصد حمله هند و گسترش امپراتوری خود را دارد. این فیلم ۳۶۷ کرور معادل ۵۲ میلیون دلار در سینما‌ها فروش داشت.
باغی۳: باغی ۳، فیلمی در ژانر اکشن و مهیج است که توسط احمد خان کارگردانی شده است. این فیلم دنباله‌ای بر قسمت قبلی و سومین فیلم از مجموعه فیلم‌های «باغی» است. در خلاصه داستان فیلم آمده رونی که یک سرباز بسیار حرفه‌ای است زمانی که برادرش را می‌دزدند و به کشوری دیگر می‌برند برای نجات جان برادرش  به کشوری دیگر می‌رود. این فیلم ۱۳۷ کرور معادل ۱۹ میلیون دلار فروش داشته است.
خانه مقدس: این فیلم سینمایی ساخت بخش جنوبی هند و به زبان تلوگویی است و ستارگان آن الو ارجون و پوجاهگده هستند. داستان فیلم از این قرار است که یک کارمند که به رئیس خود حسودی می‌کند پسر تازه متولد شده خودش را جای پسر رئیسش که یک میلیونر است، جا می‌زند. این فیلم سینمایی ۲۶۹ کرور در گیشه جهانی فروش داشته که برابر با ۳۷ میلیون دلار است.
دادگاه: دربار یا دادگاه فیلمی هندی و محصول سال ۲۰۲۰ است و ستارگانی مثل راجینیکانت، نایانتارا، نیویتا توماس و سونیل شتی در آن بازی کرده‌اند. این فیلم تا کنون ۲۴۷ کرور معادل ۳۴ میلیون دلار فروخته که البته در مقایسه با بودجه سنگین آن در وضعیت ضرر دهی قرار دارد. داستان فیلم در مورد یک افسر پلیس است که مأمور شده یک گانگستر خطرناک را به دام بیاندازد.
ضربه: در این فیلم بازیگرانی همچون دیپیکا پادوکونه، ویکرانت ماسی، آناند تیواری، پایال نایر، آنجانا ام کاشیاپ، پالاوی باترا و سانی گیل ایفای نقش کرده‌اند. این فیلم سینمایی که ژانری زندگی نامه‌ای و درام دارد داستان قربانی یک اسیدپاشی را روایت می‌کند که به دادگاه می‌رود تا عدالت در حقش اجرا شود. فروش این فیلم بیش از ۷ میلیون دلار (۵۲ کرور) اعلام شده است. فیلم‌های سینمایی «پانگا»، «جوانی جان من»، «سیلی» و «مالانگ» فیلم‌های دیگر سینمای این کشور هستند که فروش خوبی را در گیشه سال ۲۰۲۰ بالیوود رقم زده‌اند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی