[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

اگر کودکتان از دندانپزشکی می‌ترسد این ۷راهکار را امتحان کنید، روزنامه شیراز نوین

کودکان تمایلی به مراجعه به دندان‌پزشکی ندارند و به همین دلیل خانواده‌ها برای حضور کودک در مطب دندان پزشک و معاینه و درمان دندان وی دچار مشکل می‌شوند .
به گزارش بهداشت‌نیوز، در ادامه به راهکارهایی درخصوص آماده کردن کودک برای مراجعه به دندان پزشکی اشاره می‌کنیم‌:
1. فضایی مثبت را در ذهن او بسازید
اگر اولین بار است که کودک خود را به دندان پزشکی می‌برید‌، حتماً با عبارات مثبت به شرح و توضیح درباره دندان‌پزشکی، مهربان بودن دندان پزشک و آسان بودن اقدامات بپردازید.
2. قبل از مراجعه واقعی، نقش دندان‌پزشک را ایفا کنید
قبل از این‌که برای اولین بار به دندان‌پزشک مراجعه کنید، خودتان را در نقش دندان‌پزشک قرار دهید و کودک‌تان نیز بیمار باشد و با مهربان‌ترین حالت ممکن با او رفتار کنید و صداهای خشن و ترسناک ابزار را تقلید نکنید و به او نشان دهید که دندان‌پزشک چگونه دندان شما را چک می‌کند و سپس از او بخواهید که جای دندان‌پزشک قرار بگیرد و مسواک زدن را به شما آموزش دهد.
3. مسئله را برای او ساده کنید
زمانی که می‌خواهید برای اولین بار کودک خود را به دندان‌پزشکی ببرید، یک دید کلی به او بدهید و بیش از حد وارد جزئیات نشوید و همچنین از پزشک‌تان بخواهید که در ملاقات اول، کار را طولانی نکند و یک کار و معاینه کلی انجام دهد.
4. به کودک خود رشوه ندهید
به او نگویید که اگر در دندان‌پزشکی آرام باشد، برای او خوراکی یا اسباب بازی می‌خرید که چنین اقداماتی باعث افزایش اضطراب و استرس در کودک می‌شود و او را بد عادت می‌کند و باعث می‌شود زمان‌هایی که واقعاً ترسی از کاری ندارد، این‌گونه نشان دهد و به نوعی از شما باج بگیرد، در عوض از او قول بگیرید که به توصیه‌های پزشک عمل کند.
5.کودک‌تان را از آمپول نترسانید
هیچ‌وقت به کودک‌تان نگویید «اگر فلان کار را بکنی، تو را به مطب دندان‌پزشکی می‌‌برم که به تو آمپول بزند.» شما ممکن است در آن لحظه به هدف خود برسید و رفتار کودک‌تان را کنترل کنید ولی ترس از مطب دندان پزشکی و آمپول را در ذهن کودک‌تان به وجود می‌آورید.
6. اول صبح به مطب دندان‌پزشکی بروید
بهترین زمان، اولین ساعات آغاز کار مطب دندان‌پزشکی است. بسیاری از دندان‌پزشکان ترجیح می‌دهند که کودک را در اول وقت ملاقات کنند چون هم کودک و هم تیم دندان‌پزشکی سرحال‌ترند.
7. اجازه بدهید کودک‌تان به تنهایی وارد اتاق معاینه مطب شود
بیشتر دندان‌پزشکان ترجیح می‌‌دهند که شما و همسرتان در اتاق انتظار منتظر کودک بمانید و فقط کودک شما وارد اتاق معاینه شود. برخی کودکان هم در حضور والدین خودشان را لوس می‌کنند و اجازه نمی‌دهند دندان‌پزشک کارش را به خوبی و به دقت انجام دهد.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی