[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

رأی فیفا به احتمال فراوان نقض می‌شود، روزنامه شیراز نوین

فدراسیون فوتبال درباره حواشی قرارداد مارک ویلموتس و دفاعیات این فدراسیون در فیفا اطلاعیه‌ای را صادر کرد.
به نقل از فدراسیون فوتبال، درباره قرارداد منعقده بین مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی فوتبال و فدراسیون فوتبال نظر به شانس بالای نقض رای فیفا در دادگاه عالی ورزش جهت تنویر افکار عمومی و جلوگیری از قضاوت‌های غیرمنصفانه و بدون آگاهی دقیق از شروط قرارداد توسط افرادی به جهت دیده شدن و منافع شخصی و همچنین احترام به افرادی که مشفقانه در جهت نقد صحیح گام برداشته‌اند ابعاد حقوقی شروط قراردادی و چرایی درج آن‌ها به شرح زیر تبیین می‌گردد.
- پیش بینی حدود ۲۰ مورد تعهدات کلی و جزیی بر عده سرمربی شامل و نه محدود به موارد ذیل
- ارائه نقشه راهبردی، گزارش کار، آنالیز نقاط قوت و ضعف تیم ملی در جهت توسعه و پیشرفت فوتبال ملی
- لزوم نظارت و مشاوره درباره تیم ملی المپیک و تیم زیر ۱۹ سال در جهت توسعه و پیشرفت تیم‌های اخیرالذکر
- لزوم حضور در سمینار‌ها و انتقال دانش فنی به تیم‌های ملی در سطوح مختلف
- لزوم حضور در باشگاه‌های بازیکنان ملی جهت ارزیابی آن‌ها در کنار استعدادیابی بازیکنان ایرانی در سرتاسرجهان
- تعیین حدود مصاحبه‌های تلویزیونی در راستای احترام به مقررات و قوانین ایران
- لزوم استفاده از البسه مورد تأیید فدراسیون فوتبال و عدم استفاده از اسپانسر دیگر
- لزوم ارائه نقشه جامع از گزارش‌ها، اردو‌ها و مسابقات در ظرف مهلت معین
- لزوم کسب اجازه کتبی قبلی از ریاست فدراسیون درباره غیبت‌ها 
- پیش‌بینی و ابتکار درباره پرداخت حقوق فصلی و نه ماهیانه با در نظر گرفتن اوضاع و احوال اقتصادی کشور و تحریم‌های بی‌سابقه.
- استفاده از شرط پنالتی (جرایم نقدی) موضوع موارد ۱۶۳_۱۶۰ کد تعهدات سوئیس در صورت فسخ موجه طرفین برای نخستین بار درخصوص این شرط تصریحی به کیفیت موجود در قرارداد، دادگاه عالی ورزش به عنوان نهاد عالی مرجع حل و فصل اختلافات ورزشی و مرجع تجدید نظر تصمیمات فیفا بار‌ها اعتبار آنرا پذیرفته یا حداقل آن را به عنوان یک مبنا برای سنجش میزبان غرامت ملحوظ داشته است.
- بسیار حائز اهمیت است که آنچه بیش از قرارداد اهمیت دارد، اجرای قرارداد است. چه بسیار قرارداد‌های بسیار سنجیده و دقیقی که به دلیل اجرا نشدن یا تأخیر در اجرای تعهدات، محل اختلاف و مناقشه قرار گرفته اند.
- اجرای قرارداد حاضر به دلایلی نظیر تحریم‌های مشدد و بی‌سابقه و تغییر عمده اوضاع و احوال با سختی روبرو گردید و علت اصلی شکایت سرمربی سابق صرفا ناظر به اجرای قرارداد است و نه خود قرارداد.
در پایان مجدداً تصریح می‌گردد که قرارداد حاضر از منظر کارشناسان حقوقی استاندارد و حتی واجد نوآوری‌های حقوقی بوده است و علت اصلی طرح شکایت، مشکلات غامض ناشی از اجرای قرارداد به دلایل پیش گفته شده است.
در صورت تقید و التزام عملی به منافع ملی و با توجه به مفتوح بودن رسیدگی و احتمال بالای نقض رأی کمیته وضعیت فیفا در دادگاه عالی ورزش، از همگان انتظار می‌رود با ایجاد آرامش روانی در این مقطع از طرح موضوعات بلاوجه پرهیز کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی