[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

بانک‌ها کم کاری کنند برخورد می‌کنم، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیراز نوین به نقل ازپایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس دکتر عنایت‌الله رحیمی  در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان با اشاره به تفاهم‌نامه‌های‌متعددی که دستگاه‌های اجرایی مختلف با سازمان فنی و حرفه‌ای منعقد کرده‌اند بستری مناسب برای حرفه‌ آموزی فراهم کرده‌ است که اگر به سوی عملیاتی شدن سوق یابد بخش زیادی از مشکلات اشتغال  به ویژه در میان نسل جوان را برطرف خواهد کرد. وی با بیان اینکه چنین آموزش‌هایی زمینه ورود افراد به بازار کار را مهیا می‌کند، تأکید کرد: انتظار دارم با عملیاتی شدن این تفاهم‌نامه‌ها و بهره‌گیری از تشویق‌ها و سخت‌گیری‌ها گام اثر بخشی در حرفه آموزی جوانان بردارند.
دکتر رحیمی اظهار کرد: به عنوان نمونه استفاده از این آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای آموزش سربازان وظیفه، کاربرد خواهد داشت. استاندار فارس همچنین به تفاهم‌نامه ما بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان صنعت، معدن و تجارت اشاره و خاطرنشان کرد: رعایت اولویت در ایجاد اشتغال برای فرزندان شهدا و ایثارگران با جدیت در دستور کار قرار گیرد. وی ادامه داد: مطالبات به حق این قشر ارزشمند باید دنبال شود.
استاندار فارس با اشاره به پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا تأکید کرد: بانک‌ها و دستگاه‌های‌اجرایی باید در دو هفته آینده حداقل ۵۰ درصد از سهمیه استان فارس را کسب کنند و فارس جز رتبه‌های برتر کشور در جذب این تسهیلات قرار گیرد. نماینده عالی دولت در استان فارس خطاب به سرپستی‌های‌بانک‌ها در استان فارس گفت: هر گونه کم کاری در رابطه با پرداخت این تسهیلات با برخورد جدی مدیریت ارشد  استان مواجه خواهد شد‌. دکتر رحیمی در پایان بر لزوم استفاده حداکثری دستگاه‌ها از ظرفیت بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه و همچنین جذب اسناد خزانه از سوی آنها تأکید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی