[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

چمبره بیکاری درفارس، روزنامه شیراز نوین

عضو مجمع نمایندگان فارس در مجلس، با انتقاد از بی‌توجهی دولت نسبت به وضعیت معیشت کارگران این استان تأکیدکرد که بعد از اتمام تعطیلات مجلس تلاش برای رفع مشکلات آنها را از طریق کمیسیون اجتماعی و وزارت تعاون آغاز خواهد کرد.
به گزارش شیراز نوین به نقل از خانه ملت محمد مهدی فروردین، در مورد انتشار خبری مبنی بر بیکاری 40 درصد از کارگران استان فارس در پی شیوع کرونا و مشکلات جدی معیشتی کارگرانی که در شرایط نامطلوب اقتصادی کنونی در این استان مشغول به فعالیت هستند، گفت: مشکلات معیشتی ایجاد شده ناشی از شیوع کرونا تنها مختص به جامعه کارگری نبوده و افراد فعال در سایر مشاغل نیز از این وضعیت آسیب دیده‌اند، کما اینکه تعدادی از آنها حتی در دستگاه‌های دولتی هم مشغول به فعالیت هستند. نماینده مردم فیروزآباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متأسفانه استان فارس بعد از شیوع کرونا با شرایط خاصی مواجه شد که باعث شد جمعیت کثیری از کارگران در تأمین معیشت خانواده‌هایشان با مشکلات عدیده‌ای مواجه شوند و سوالی که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید در مورد آن پاسخگو باشد این است که چرا در جهت بهبود وضعیت اقتصادی این قشر اقدام جدی انجام نشده است.
وی تصریح کرد: کارگران این حق را دارند بعد از افزایش قیمت کالاهای حیاتی از میزان حقوق بالاتری برخوردار شوند تا بتوانند پاسخگوی نیازهای خانواده خود باشند و این در حالی است که تاکنون تصمیم قاطعی برای حمایت از جامعه کارگری اتخاذ نشده است.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تأکید کرد: امیدواریم بعد از اتمام تعطیلات مجلس بتوانیم با همکاری کمیسیون اجتماعی که رسالت اصلی آن دفاع از حقوق اقشار کم درآمد جامعه است در جهت حمایت از این قشر به طور جدی وارد عمل شویم، از سوی دیگر تلاش می‌کنم به عنوان نماینده مردم این منطقه از طریق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این موضوع را به طور جدی پیگیری کرده و از مسئولان آن بخواهیم به سرعت پاسخگوی مطالبات کارگران استان فارس باشند.
عضو مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دولت باید بداند که اگر جامعه کارگری با مشکلات جدی در تأمین معیشت خود مواجه شوند به طور قطع اقتصاد کشور فلج خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی