[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۰
  • دوره جدید

اقدامات تبلیغی و ترویجی در اجرای طرح خانواده متعالی اعمال شود، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی‌فقیه در فارس با بیان اینکه در طرح خانواده متعالی دو مقوله آموزش و اقدمات حمایتی مشخص شده، گفت: ضرورت دارد یک سرفصل دیگر تحت عنوان اقدامات تبلیغی و ترویجی نیز به آن اضافه شود. به گزارش شیراز نوین به نقل از ایسنا، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس به ضرورت کار در حوزه خانواده اشاره و بیان کرد: از نظر سنت‌های رایج در فرهنگ کشور چارچوب‌های شناخته شده‌ای داشته‌ایم که برخی ارزش‌های بین‌المللی محسوب می‌شوند و بعضی جزو ارزش‌های ملی و مربوط به درون کشور است. او ادامه داد: همه ما متوجه هستیم که از اولین روزهای انقلاب در خصوص حضور بانوان در مسائل اجتماعی بحث شد و امام فرموند که خانم‌ها باید باشند اما این باید باشند در قالب چگونگی حضور اجتماعی تعریف می‌شد و الان نمی‌دانیم چگونه برخی آسیب‌های جامعه را مدیریت کنیم. رئیس شورای فرهنگ عمومی استان فارس تأکید کرد: باید به یک توافق در خصوص اینگونه مسئله رسید که اصل مسئله چیست؟ و چگونه باید آن را حل کرد؟ 
آیت‌الله دژکام به طرح خانواده متعالی اشاره و با بیان اینکه اگر بناست این موضوع اجرایی شود باید مجری آن مشخص باشد، عنوان کرد: نظر می‌رسد که این موضوع خیلی واضح نیست و با دقت و حسابگری مناسبی باید آن را دنبال کرد. او تأکید کرد: مدیریت اجرایی این طرح مربوط به استانداری است چون استانداری هماهنگ‌کننده دستگاه‌هاست. نماینده ولی فقیه در فارس همچنین با بیان اینکه پیشنهاداتی برای تأمین اعتبار اجرای طرح داده شده است، گفت: اگر استانداری مجری باشد، سازمان مدیریت و  برنامه، بودجه این طرح را تأمین خواهد کرداما اگر دستگاهی جز استانداری باشد، مشکل ایجاد خواهد شد. آیت‌الله دژکام اضافه کرد: شکل کار واضح است و ما در این جلسه و سایر جلسات اگر بخواهیم به هر انگیزه‌ای شکل و ساختار اهداف و برنامه را بهم برنیم، به نتیجه‌ای نخواهیم رسید. او گفت: بارها اعلام کرده‌ام که در مسیر تمدن‌سازی در جایی که وظیفه تصمیم‌گیری نداریم اولین کسی که باید کنار رود، خود بنده هستم و جایی که مسئولیتی برایمان تعریف نشده نباید خودمان را درگیر کنیم. تنها در حیطه مسئولیت خودمان باید ورود کنیم. امام جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با طرح سوالی مبنی بر اینکه برای تبلیغ خانواده متعالی چه داریم؟ گفت: اگر نمی‌توانیم فیلمی مانند هالیوود بسازیم باید دید که چه چیزهایی دیگری داریم که می‌توان از آن برای ترویج و تبلیغ استفاده کنیم.دارد برای آموزش و تبلیغ دارد دیر  می‌شود و باید دید که چه می‌توان کرد.
آیت‌الله دژکام با بیان مجدد این نکته که سر فصل تبلیغات در طرح متعالی خانواده دیده نشده است، خواستار بررسی جدی این موضوع شد. او همچنین با بیان اینکه گاهی اوقات آموزش می‌دهیم اما سر محتوای آموزشی در جامعه ما دعواست، گفت: به عنوان مثال؛ باید حوزه و دانشگاه حرف هم را فهمیده باشند، بعد بسته آموزشی به جامعه ارائه دهند. نماینده ولی فقیه در فارس ادامه داد: در فضای کار ارزش‌های متعالی خانواده، اگر بگوییم گروه جامعه شناسی و روانشناسی لیست بدهند، لیستی متفاوت ارائه خواهند کرد و تا اینها را به یک نقطه مشترک نرسانیم، نمی‌توانیم یک طرح ارائه دهیم.  آیت‌الله دژکام با بیان اینکه نگاه ولایت فقیه در چارچوب‌های فکری و فرهنگی و ارزشی دارد بین حرف‌های دیگران گم می‌شود، تأکید کرد: کارشناسان گروه‌های مختلف فکری دور هم بنشینند و با این نگاه که فصل‌الخطاب ولایت است، در امور به توافق برسند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی