[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۵
  • دوره جدید

کاربرد زباله درجوامع شهری دو پهلواست ، روزنامه شیراز نوین

کارگروه مدیریت پسماند شهرستان به ریاست حقیقی معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان شیراز تشکیل جلسه داد.
حقیقی در این نشست ضمن یادآوری اهمیت ساماندهی پسماندهای خانگی و صنعتی در حفظ محیط‌زیست، خاطرنشان کرد: مسئله محیط زیست، موضوعی فرابخشی است که نیازمند همراهی و تعامل همه دستگاه‌ها و ارگان‌های ذیربط می‌باشد.
 وی با تأکید بر نقش غیرقابل انکار تفکیک زباله از مبداء، افزود: امروزه در جهان از زباله به عنوان طلای کثیف یاد می‌شود و مدیران جوامع شهری، حداکثر بهره‌برداری را از این ظرفیت به کار می‌گیرند؛ این در حالی است که عدم توجه و مدیریت این ثروت، می‌تواند در جهت معکوس خسارات جبران‌ناپذیری را به پیکر شهرها وارد آورده و به تهدیدی جدی برای محیط‌زیست و سلامت جامعه تبدیل شود.
عبدالرسول حقیقی همچنین به تولید بی‌رویه پسماند در حرایم شهر به ویژه باغ شهری‌ها اشاره و از دهیاران و بخشداران خواست تا ضمن مدیریت و ساماندهی حرایم روستاها و شهرها با افراد خاطی برخورد قانونی صورت پذیرد.  معاون فرماندار شیراز ضمن تقدیر از عملکرد مجموعه پسماند شهرداری شیراز در سالهای اخیر، بر بهره‌گیری از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و تشکل‌های‌خودجوش مردمیِ مدافع محیط‌زیست در جهت ساماندهی پسماندها و پاکسازی حرائم شهرها و روستاها تأکید کرد.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی