[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۷
  • دوره جدید

دانشگاه درکنار مدیریت شهری ایستاد ، روزنامه شیراز نوین

تفاهم‌نامه همکاری مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر شیراز با دانشگاه آزاد اسلامی استان با هدف هم‌افزایی، ارتقا کیفیت زندگی شهروندان و حضور بیش از پیش حوزه دانشگاه در مدیریت شهری منعقد شد.
به گزارش شیراز نوین به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر شیراز در این آئین و با تأکید بر اینکه امید داریم تمامی اقدامات انجام شده زیربنا و بستری باشد برای تصمیمات هر چه بهتر، گفت: انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی استان منجر به بهبودکیفیت زندگی مردم و ورود دانشگاه به بستر آموزش عملی می‌شود.
«داریوش ستایشگر» تصریح کرد: بهتر بود که مرکز پژوهش‌ها در دوره قبل شورا شکل می‌گرفت تا به تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در حوزه شهری کمک کند.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص تدوین دستورالعمل‌های اجرایی این مرکز عنوان داشت: مراکز پژوهشی در شوراهای اسلامی تنها رکنی از شورا هستند که علاوه بر اعضای شورای شهر، نمایندگانی از دانشگاه و پژوهشگران نیز در هیئت امنای آن حضور داشته و در واقع حلقه اتصالی میان شوراها و پژوهشگران را فراهم آورده و برتصمیمات شورا مؤثر هستند.
او رویه شکل گرفته را همان ارتباط دانشگاه با جامعه دانست و اصلی‌ترین رسالت این مرکز را ارائه نظرات کارشناسی در خصوص طرح‌ها و لوایح شهرداری و شورا عنوان کرد و افزود: موضوع عوارض جانبی طرح‌ها و لوایح به شدت در مرکز پژوهش‌ها مورد توجه است چراکه هر مصوبه و یا لایحه عوارضی دارد که گاها فراموش می‌شود.
رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به برخی از طرح‌های ارائه شده از سوی مرکز بر اثرگذاری و کم‌سابقه و بی‌سابقه بودن آنها تأکید کرد.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این آئین با قدردانی از حضور رئیس و معاون دانشگاه آزاد اسلامی استان بر انعقاد تفاهم‌نامه‌هایی از این دست با هدف حل مشکلات شهری تأکید کرد و گفت: مهم‌ترین اهدافی که هم در دانشگاه و هم در شورای اسلامی شهر شیراز مطرح است حل مشکلات مردم به روش علمی دانست و امیدواریم بتوانیم بنیانی بر جای بگذاریم که ادامه‌دار باشد. 
دکتر «علی ناصری» شیراز را جهانشهر خطاب کرد و افزود: در خارج از کشور شیراز را به واسطه برندهای آن می‌شناسند، شیراز بواسطه شعرای نامور خود شهر ادبیست، شیراز را به سبب وجود ملاصدرا یک برند فلسفی می‌دانند و همچنین شیراز شهری تاریخی و معماری است که بخش قابل توجهی از تاریخ کشورمان در آن رقم خورده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فارس نیز در ادامه این مراسم و با تأکید بر ظرفیت‌های ویژه شیراز اظهار داشت: برای این حوزه که در واقع همان مکتب شیراز است هم در هنر هم فلسفه و هم معماری باید گام‌های ارزنده برداشت وآرمان بزرگ تعریف کرد.
دکتر «محمد‌کاظم کاوه پیشقدم» افزود: زمانی که شیراز شهر هزار مزار بوده بسیاری از شهرهای ایران هنوز هیچ سبقه فرهنگی و بنیانی در حوزه فرهنگ نداشته‌اند، به همین دلیل است که این آرمان‌ها و آرزوهای بزرگ باید در ذهن محققان و دانشجویان ما  نقش ببندد.
وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی آمادگی دارد در تمام زمینه‌های پژوهشی و عملی و در تمام حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، عمرانی و تاریخی که همچون دریایی گسترده است با مجموعه مدیریت شهری همکاری داشته‌باشد تا بتوانیم قدمی برای مردم شهر برداریم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی