[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

فدراسیون فوتبال از ویلموتس کلاهبرداری کرده است!، روزنامه شیراز نوین

فدراسیون فوتبال ایران در پرونده ویلموتس با اتهامی عجیب و سنگین روبرو است.
وکیل قاضی پرونده مارک ویلموتس و ایران، اتهام سنگینی به فدراسیون فوتبال وارد کرده است. دو عضو در هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال فاش کردند یکی از دلایل شکست ایران در پرونده «کلاهبرداری از ویلموتس» بوده است! فدراسیون فوتبال در زمان عقد قرارداد بند سه ماهه برای فسخ را گنجاند. مارک ویلموتس در فیفا ادعا کرده ایران بر سر او کلاه گذاشته چراکه این بند به صورت مخفیانه وارد قرارداد شده است. فدراسیون اما تأکید دارد این ادعا دروغین بوده چراکه قرارداد 24 ساعت در اختیار مارک ویلموتس بود. این قرارداد حتی در اختیار وکلای او هم قرار گرفت، بنابراین ادعای مربی بلژیکی واهی است.
هر چند «گراندز» به فدراسیون فوتبال ارسال نشده اما ظاهراً دلایل همین مسئله و البته عدم پرداخت به موقع دستمزد ویلموتس بوده است. خبری‌های تکمیلی حکایت از آن دارد روز پنجشنبه گذشته مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش به همراه اعضای هیئت رئیسه فدراسیون و همینطور مهدی تاج رئیس مستعفی تشکیل جلسه دادند تا درباره اتفاقات پیش آمده گفت و گو کنند. در این جلسه سلطانی‌فر به نشست خود با مسئولان حقوقی ریاست جمهوری صحبت کرد و گفت: امیدوار هستند رأی بشکند. مهدی تاج هم اعلام کرد بعد از دریافت گراندز رأی باید سریعاً اقدام به جذب یک یا دو وکیل زبده خارجی کنند تا کار خود را در کاس (دادگاه عالی ورزش) آغاز کنند.
یکی دیگر از مباحث صورت گرفته در این جلسه، مسئله نامه فیفا بود. مهدی تاج رو به وزیر ورزش گفت تهدید کاملاً جدی است و باید چاره‌ای اندیشیده شود. طبق اعلام فدراسیون فوتبال به فیفا، روز سه شنبه همین هفته باید ایران در نامه‌ای به فدراسیون جهانی فوتبال درباره اتفاقات رخ داده توضیح دهد. فیفا چند روز پیش نامه‌ای به فدراسیون ارسال کرد و خواست تا درباره ورود سازمان بازرسی به این قرارداد، توضیحاتی دهند.  هیئت رئیسه در آخرین جلسه خود در این باره به جمع بندی نرسید و قرار شد در مشورت با وزارت ورزش متن نامه را تنظیم کند.
در همین حال اعضا امیدوارند تا بتوانند در پرونده ویلموتس به برد برسند. البته تا پیش از این گفته می‌شد اگر ایران بازنده پرونده باشد باید سه ماه به ویلموتس غرامت بدهد ولی حالا مشخص شده منظور سه قسط بوده که می‌شود 6 ماه! یعنی رقم به یک میلیون و 75 هزار یورو می‌رسد که پرداخت آن برای فدراسیون بسیار سنگین است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی