[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

هدف من قهرمانی در المپیک است، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: عرفان یزدان‌بخش یکی از ورزشکاران آینده‌دار شهر شیراز به شمار می‌رود. او با یازده سال سن، چندین مدال کشوری و بین‌المللی در رشته پینگ‌پنگ به دست آورده و عضو تیم ملی نونهالان ایران است. عرفان در روز 27 خرداد سال 1388 به دنیا آمده و از هم اکنون رویای قهرمانی جهان و المپیک در سر دارد. با او گفت‌وگوی کوتاهی انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید:
این روزها ورزش می‌کنید؟ چه فعالیت‌هایی دارید؟
-بله، بعد از تعطیلی سه ماهه سالن تمرینمان، خوشبختانه حالا مدتی است که تمرینات ما با رعایت کامل مسایل بهداشتی هر روز در حال برگزاری است. البته در زمانی هم که سالن تعطیل بود، با پدرم در منزل هر روز تمرین می‌کردم.
چرا رشته پینگ‌پنگ را انتخاب کردید؟ این رشته چه جذابیت‌هایی دارد؟
- به خاطر حضور پدرم در این رشته که به عنوان مربی فعالیت دارد، من هم از کودکی به پینگ‌پنگ علاقه‌مند شدم. پینگ‌پنگ یکی از سرعتی‌ترین و مفرح‌ترین ورزش‌ها به شمار می‌رود.
چه عناوینی تا کنون به دست آورده‌اید؟
- من عضو تیم ملی نونهالان ایران هستم  و مدال برنز انفرادی مسابقات بین‌المللی باکو آذربایجان(آخرین مدال بین‌المللی انفرادی کسب شده توسط ورزشکاران استان فارس در این رشته)، حضور در اردوی مشترک تیم‌های‌ملی نوجوانان و جوانان ایران و عمان، حضور در کلیه اردوهای تیم‌های‌ملی نونهالان ایران، کسب دو مدال برنز انفرادی رده سنی هوپس(نونهالان) ایران، کسب مدال نقره تیمی نونهالان کشور، کسب مدال برنز تیمی هوپس کشور و کسب مدال طلای تیمی لیگ باشگاهی دسته یک ایران از افتخاراتم محسوب می‌شود.
هدف نهایی و آرزوی بزرگ ورزشی‌ات چیست؟
هدف من قهرمانی در جهان و المپیک است.
چه مشکلات و دغدغه‌هایی دارید؟
خوشبختانه با حمایت خانواده و به ویژه پدرم که همه امکانات لازم را در اختیارم قرار داده‌اند، دغدغه خاصی ندارم و با تمام توان و تمرکز تمریناتم را ادامه می‌دهم.
الگوی خاصی در این رشته دارید؟ به کدام ورزشکار ایرانی یا خارجی علاقه دارید؟
- بله در بین ورزشکاران ایرانی، امیر حسین هدایی نفر اول ۲۱ ساله‌های‌دنیا و در بین ورزشکاران خارجی هم مالونگ قهرمان جهان از کشور چین الگوهای من هستند.
از مربیانتان نام ببرید
- مربیان من آقای میعاد مکیف سرمربی تیم ملی جوانان ایران، پدرم و همچنین آقای هادیان هستند. لازم است از زحماتی که این عزیزان برای من کشیده‌اند تشکر کنم و امیدوارم با کسب مقام‌های‌خوب کشوری و بین‌المللی زحمات آنها را جبران کنم.
سر سخت‌ترین رقیب شما در سطح کشور چه کسی است؟
- سر سخت‌ترین رقیبم بنیامین فرجی از تهران هست که با وجود دوستی خوبی که با هم داریم، رقیب‌های‌سرسختی هم هستیم.
صحبت پایانی
تشکر می‌کنم از آقای مکیف مربی عزیز و دلسوزم، پدر و مادرم و همینطور آقای ترابی رئیس محترم هیئت پینگ‌پنگ استان که برام خیلی زحمت کشیده‌اند.
فعالان اقتصادی به ورزش کمک کنند
همچنین جواد یزدان‌بخش، پدر عرفان نیز در صحبتی کوتاه، خواسته‌ای را مطرح کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی حاکم بر کشور و هزینه‌های‌بسیار بالای تجهیزات حرفه‌ای پینگ‌پنگ شامل رویه و چوب راکت و... از فعالان اقتصادی و حامیان ورزش شهر شیراز تقاضا می‌کنم که از استعدادهای ورزش استان به ویژه رشته جذاب و دشوار پینگ‌پنگ حمایت کنند تا در آینده شاهد درخشش آنها در سطح کشوری و بین‌المللی باشیم. همچنین تشکر ویژه‌ای از آقای مکیف مربی دلسوز و با دانش تیم ملی جوانان ایران دارم که بدون هیچ چشمداشت مالی در خدمت پینگ‌پنگ استان هستند و از آقای ترابی رئیس محترم و توانمند هیئت‌استان‌که از‌هیچ تلاشی در جهت رشد و پیشرفت این رشته دریغ نمی‌کنند نیزکمال‌تشکر رادارم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی