[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۷
  • دوره جدید

صندوق‌های‌قرض الحسنه مردم یار ایجاد می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

تفاهم‌نامه همکاری میان معاونت تعاون وزارت کار و سازمان بسیج سازندگی با هدف توسعه اشتغال روستایی و ایجاد صندوق‌های قرض الحسنه مردم‌یار به امضا رسید.
به گزارش ایسنا، محمدجعفر کبیری در مراسم امضای این تفاهم‌نامه اظهار کرد: رویکرد بخش تعاون در دو سال اخیر حمایت ویژه از تشکیل و توسعه تعاونی‌های‌اشتغالزا با محوریت جوانان و زنان بوده و در گام‌نخست تفاهم‌نامه‌ای را با سازمان بسیج سازندگی با هدف شناسایی افراد مستعد تشکیل تعاونی به امضا رساندیم تا حمایت‌های‌مالی و ارائه تسهیلات با نرخ ترجیحی و صدور ضمانت‌نامه تا سقف یک‌‌میلیارد تومان بدون وثیقه و مشاوره‌های‌حقوقی و کسب و کار را در اختیارشان ‌بگذاریم و تشکیل این تعاونی‌ها در قالب کمیته‌ای مشترک را دنبال کنیم.
وی ادامه داد: در شرایطی که اقتصاد ایران از بیماری رکود تورمی رنج می‌برد حمایت سیاست گذاران از بنگاه‌های‌کوچک از جمله تعاونی‌ها می‌تواند بخشی از آثار منفی را برطرف کند. معاون وزیر کار تأکید کرد: اگر بتوانیم بستر مناسبی در این خصوص فراهم کنیم و سرمایه‌های ‌خرد مردمی را به سمت تعاونی‌های‌تولیدی و توزیعی و خدماتی هدایت کنیم‌ قطعا جذابیت بازارهای اغواگرانه ارز و طلا از بین خواهد رفت و کاهش منابع ریالی مردم را شاهد نخواهیم بود. به گفته کبیری، با توسعه بخش تعاون تاب آوری اقتصادی کشور را در برابر تحریم‌های‌ظالمانه‌ای که به کشورمان تحمیل شده افزایش می‌دهیم و با رویکرد اقتصاد مقاومتی که جزو اصلی‌ترین و مهم‌ترین فرمایشات مقام معظم رهبری است دنبال می‌کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی