[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

قوانین فرسوده، دست شورا و شهرداری را بسته است، روزنامه شیراز نوین

تذروی، عضو شورای شهر شیراز با بیان اینکه همه اعضای این شورا و شهردار شیراز برای آبادانی این شهر از هیچ کوششی دریغ نکرده‌اند، گفت: نمایندگان مجلس باید به کارهای کلان رسیدگی کنند و مسائل میدانی را به اعضای شورا بسپارند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «محمدتقی تذروی» در نشست هم‌اندیشی اعضای این شورا با نمایندگان شیراز در مجلس؛ خطاب به این نمایندگان گفت: مسئولیت شما تصویب قوانین کلان در سطح ملی است ولی ما باید میدانی و در سطح شهر کار کنیم؛ همانگونه که اگر چاله‌ای در کوچه پس‌کوچه‌های شهر باشد یا یک روز زباله‌ای جمع نشود، شهروندان با ما به عنوان عضو شورا تماس می‌گیرند نه شما.
وی در ادامه با بیان اینکه شورا برای تأمین بودجه اداره شهر ناچار است هرساله عوارض را افزایش دهد، تأکید کرد: ما به بودجه پایدار نیاز داریم و نمی‌توانیم بیش از این دست در جیب مردم کنیم.
تذروی با اشاره به آمار تصادفات مسیر کمربندی شیراز که به گفته او رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: این آمار برای ما، نمایندگان و همه متولیان، زشت و غیرقابل قبول است.
ناظر شورای شهر در منطقه تاریخی فرهنگی شیراز با یادآوری اینکه برای اغلب شهرداران بافت فرسوده پرونده قضایی تشکیل می‌شود، افزود: هر شهرداری که برای اصلاح بافت فرسوده دست به کوچکترین تغییری می‌زند با قوانین فرسوده میراث فرهنگی درگیر مسائل قضایی می‌شود و این قوانین فرسوده دست و بال شورا و شهرداران را بسته است.  تذروی خواستار تمرکز نمایندگان شهرستان شیراز در حل مسائل کلانی همچون بی‌آبی و همچنین تأمین بودجه‌های ملی نظیر مترو شد.
این عضو شورای اسلامی شهر شیراز در پایان با تأکید بر اینکه همه 13 عضو شورای شهر و شهردار شیراز برای آبادانی این شهر از هیچ زحمت و تلاشی دریغ نکرده‌اند، خاطرنشان کرد: ما برای انجام هر کاری که به تعامل بین شورا و مجلس ختم شود، با تمام و کمال آمادگی داریم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی