[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

معاون استاندار: فارس، بیماری کرونا را خوب مدیریت کرد، روزنامه شیراز نوین

ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های‌سلامت بیمارستان خرامه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای مدافع سلامت گفت: رئیس‌جمهوری، وزیر بهداشت و کارگزاران کشوری تاکنون بارها مدیریت بهینه بیماری کرونا در استان فارس را ستوده‌اند ، فارس در این حوزه بیماری را خوب مدیریت کرد و آرامش را به جامعه بازگرداند.
عبدالرضا قاسم‌پور روز سه‌شنبه در این آیین که با حضور وزیر بهداشت و به صورت از راه دور برگزار شد، افزود: در هر محفل و مجلسی باید یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داریم، زیرا این امنیت و آرامشی که داریم حاصل خون پاک شهداست؛ اگر شهدای سلامت نبودند، امروز نمی‌توانستیم با آرامش و راحتی به زندگی ادامه دهیم. 
قاسم‌پور اضافه کرد: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در هفته دولت امسال شاهد افتتاح طرح‌ها و پروژه‌های‌زیادی به ویژه در حوزه سلامت بودیم و حدود ۹۰۰ پروژه در هفته دولت امسال افتتاح شد و از فاصله هفته دولت ۹۸ تا هفته دولت امسال، پروژه‌های‌عمرانی استان با اعتباری حدود ۲۵ هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است.
معاون استاندار فارس با اشاره به شرایط سخت ایجاد شده و تحریم‌های‌ بین‌المللی اضافه کرد: با وحدت، همدلی و همکاری می‌توانیم از این شرایط عبور کنیم.  قاسم‌پور ادامه داد: در زمینه مدیریت کرونا نیز گفت: وحدت و همدلی مسئولان استانی و تلاش و از جان‌گذشتگی پزشکان، پرستاران و کادر درمان و مشارکت و همراهی مردم، روحانیون، اصناف و سازمان‌های‌مختلف سبب شد آرامش به مردم بازگردد.
معاون استاندار فارس گفت: در زمینه غربالگری و آزمایش کرونا در کشور رتبه نخست را کسب کرده‌ایم و با توجه به اینکه ۳۶ شهرستان در استان فارس داریم و شیراز و فارس مقصد بسیاری از هموطنان در حوزه‌های‌گردشگری و زیارتی و درمانی است، بهترین استان کشور هستیم و در تمام نشست‌های‌ستاد ملی کرونا از فارس نام برده شده و از سوی رئیس‌جمهور و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اقدامات فارس در راستای مهار و جلوگیری از کرونا تقدیر شده است.
 قاسم‌پور افزود: افتتاح پروژه‌های‌سلامت نشان می‌دهد که مسئولان مجموعه سلامت همزمان با مبارزه بر علیه کرونا در عرصه توسعه و بهره‌برداری از پروژه‌ها نیز تلاش می‌کنند. در سومین آئین پویش «ره_سلامت» که با حضور وزیر بهداشت به شیوه از راه دور برگزار شد، تلاش‌های‌مجموعه سلامت فارس برای پیشبرد اهداف توسعه سلامت در کنار مدیریت برنامه‌های‌مقابله با کرونا مورد تقدیر قرار گرفت. 
سعید نمکی در این آئین با بیان خدمات مجموعه سلامت کشور برای مدیریت بیماری کرونا  گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز یکی از بهترین دانشگاه‌های‌مجموعه سلامت کشور است و امیدوارم این جایگاه حفظ شود. ‌وی با تقدیر از دانشگاه علوم پزشکی شیراز که در اوج دوران کرونا و در شرایط تحریم توانسته ساخت و سازها را در مسیر توسعه خدمات سلامت به پیش برده و پروژه‌ها را به مرحله بهره‌برداری برساند، افزود: اکنون در شرایطی هستیم که ضمن مبارزه با کرونا و تلاش برای مهار آن، ساخت و سازها نیز در حال انجام است.
وزیر بهداشت در ادامه صحبت‌های‌خود ضمن آرزوی عبور از بحران کرونا، افزود: یکی از ناراحتی‌های‌من به عنوان یک خدمتگزار حوزه سلامت این است که جان‌های‌نفیس را با ماسک نزدن به مخاطره می‌اندازیم و جان‌های‌عزیزانمان در حوزه سلامت نیز تهدید می‌شود.
او با تأکید بر رعایت پروتکل‌های‌بهداشتی در تمامی کشور از رؤسای دانشگاه‌های‌علوم پزشکی کشور خواست تا با توجه به بازگشایی مدارس، نظارت‌ها را تقویت کنند. در این آیین سه بخش درمانی و عمرانی در بیمارستان جوادالائمه(ع) شهرستان خرامه و شهرهای استهبان و ایزد خواست، به بهره‌برداری رسید. پروژه توسعه بیمارستان حضرت جوادالائمه(ع) شهرستان خرامه با افزوده شدن ۵۲ تخت به این مرکز درمانی و هزار و ۷۲۵ مترمربع زیربنا به بهره‌برداری رسید.
دیگر پروژه مربوط به بخش اعصاب و روان بیمارستان استهبان بود  که با ۱۱ تخت و با متراژ ۳۵۰ مترمربع زیربنا، کار ساخت آن در سال ۱۳۹۷ آغاز و در سال ۱۳۹۸ با اعتباری نزدیک  به ۱۰ میلیارد ریال به اتمام رسید و اکنون در مدار بهره‌برداری قرار گرفت.
سومین پروژه  نیز مربوط به مرکز ۱۰ تختخوابی ایزدخواست است که با مشارکت خیرین سلامت، با هزار و ۵۳۴ مترمربع زیربنا، کار ساخت آن از دی ۱۳۹۴ آغاز شد و اکنون به بهره‌برداری رسید.  

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی