[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

سه طرح درمانی و عمرانی در فارس به بهره‌برداری رسید، روزنامه شیراز نوین

ایرنا- همزمان با افتتاح پروژه‌های‌سلامت در استان‌های‌فارس و خوزستان که روز سه‌شنبه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شیوه از دور انجام شد ، سه بخش درمانی و عمرانی در بیمارستان جوادالائمه(ع) شهرستان خرامه و شهرهای استهبان و ایزد‌خواست، به بهره‌برداری رسید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آئین بهره‌برداری از سه خدمت جدید در مجموعه سلامت فارس، ابراز امیدواری کرد: افزوده شدن این حلقه‌ای جدید به زنجیره خدمات سلامت در استان موجب کاهش مشکلات مردم در دسترسی به خدمات بهداشتی درمانی شود. 
مهرزاد لطفی که با حضور در شهرستان خرامه در این آئین حضور داشت، ضمن گرامیداشت یاد شهدای مدافع سلامت و تقدیر از خدمات مدافعان سلامت کشور با معرفی بیشتر پروژه‌های‌دانشگاه، گفت: پروژه توسعه بیمارستان حضرت جوادالائمه(ع) شهرستان خرامه با افزوده شدن ۵۲ تخت به این مرکز درمانی و هزار و ۷۲۵ مترمربع زیربنا به بهره‌برداری رسید. وی با بیان اینکه ساخت این پروژه از اردیبهشت سال ۹۵ آغاز شده و در سال ۱۳۹۸ به پایان رسیده است، اعتبار این پروژه را بیش از ۸۰ میلیارد ریال در حوزه عمرانی و تجهیزاتی اعلام کرد.  رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: دیگر پروژه مربوط به بخش اعصاب و روان بیمارستان استهبان است که با ۱۱ تخت و با متراژ ۳۵۰ مترمربع زیربنا، کار ساخت آن در سال ۱۳۹۷ آغاز و در سال ۱۳۹۸ با اعتباری نزدیک  به ۱۰ میلیارد ریال به اتمام رسید. دکتر لطفی اظهار کرد: سومین پروژه افتتاح نیز مربوط به مرکز ۱۰ تختخوابی ایزدخواست است که با مشارکت خیرین سلامت، با هزار و ۵۳۴ مترمربع زیربنا، کار ساخت آن از دی ۱۳۹۴ آغاز شد و اسفند ۱۳۹۶ به پایان رسید. او با اشاره به پوشش هفت هزار نفر جمعیت منطقه در این مرکز، اعتبار بهره‌برداری از این خدمت جدید را بیش از ۲۵ میلیارد ریال اعلام کرد. امام جمعه شهرستان خرامه نیز در این آیین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب، شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم، شهدای امنیت و شهدای سلامت گفت: حوزه سلامت در شهرستان خرامه و استان همواره جای کار دارد و تلاش مجموعه سلامت بر این است که به ویژه در شرایط شیوع ویروس کرونا، ضریب سلامت جامعه بالا رود.  حجت الاسلام  امین کشاورز  افزود: بیمارستان جوادالائمه(ع) خرامه از نظر زیرساخت و تجهیزات شرایط بسیار خوبی دارد که با تلاش رئیس و معاونان و مدیران دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مسئولان شبکه بهداشت و درمان خرامه به این مرحله رسیده است.  امام جمعه خرامه با مهم برشمردن تکمیل پروژه‌های‌سلامت در این شهرستان، این امر را موجب کاهش مراجعه مردم به مرکز استان دانست. فرماندار شهرستان خرامه نیز با تقدیر از کسانی که در زمینه توسعه و بهبود حوزه سلامت کشور تلاش می‌کنند، گفت: یکی از خدمات برجسته  دولت تدبیر و امید، تحول نظام سلامت است و نگاه ویژه و پیگیری‌های‌مسئولان استان  به توسعه خدمات سلامت در فارس و به ویژه در شهرستان خرامه، ستودنی است.  فرهاد جهانخواه  افزود: در این شهرستان ۲۱ خانه بهداشت و هفت مرکز خدمات جامع خدمات سلامت وجود دارد و پروژه‌های‌ دیگری نیز در دست ساخت و بهره‌برداری است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی