[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۴
  • دوره جدید

کلاس پیش‌ساخته جایگزین چادر می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: ۱۲ کلاس پیش‌ساخته برای جایگزینی کلاس‌های چادری مدارس عشایری، به نقاط مختلف استان فارس ارسال شد.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در مراسم بارگیری و انتقال 12 کلاس پیش‌ساخته کانکسی به نقاط مختلف استان فارس، گفت: این کانکس‌ها  تقریباً به تمامی تجهیزات روز کمک آموزشی ، همچنین سیستم گرمایشی و سرمایشی، لپ‌تاپ، ویدیو پروژکتور و اینترنت  مجهز هستند، و جایگزین کلاس‌های چادری مدارس عشایری استان فارس می‌شوند. مدیر کل آموزش و پرورش فارس افزود: برای هر کانکس حدود ۱۲۰ میلیون تومان و جمعاً حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون توماناز محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری به مناطق عشایری استان فارس هزینه شده است . وی با بیان اینکه، دانش‌آموزان گنج‌هایی هستند که می‌توانند تحولات عظیمی در جامعه بشری  ایجاد کنند، گفت: وقتی چادرهای سفید در دشت‌ها و مراتع برپا شد، کسی تصور نمی‌کرد در آنجا کاخ دانایی برافراشته شود و این نبوده جز عشق معلمان  که سر منشا آن نیز مرحوم بهمن‌بیگی عزیز بود که با عشق تمام معلمان عاشق را انتخاب می‌کرد و با نظارت پیاپی امر تعلیم و تربیت را دنبال می‌کرد. اسماعیلی با تأکید بر اهمیت به کارگیری معلمان توانمند ، دلسوز و عاشق ،گفت: وظیفه اجتماعی و مسئولیتی ، دینی و انسانی ما ایجاب می‌کند که به سرعت شکاف‌ها را برطرف کنیم و  تجهیزات و امکانات کافی را در جهت تحقق عدالت آموزشی برای دانش‌آموزان عشایری فراهم کنیم . رئیس آموزش و پرورش عشایر استان فارس نیز در این مراسم گفت: این کلاس‌های پیش ساخته به مدارس عشایری فسا، کازرون، نورآباد، فیروز آباد، فراشبند، قیروکارزین و داراب منتقل می‌شوند. بهنام حیدری گفت: دانش‌آموزان کوچ رو در فصل زمستان از این کلاس‌های پیش ساخته استفاده می‌کنند و در فصل بهار و تابستان به دلیل کوچ عشایر، دانش‌آموزان از کلاس‌های چادری استفاده خواهند کرد. وی با بیان اینکه تا کنون حدود یک سوم مدارس عشایری فارس مجهز به این کانکس‌ها شده‌اند، گفت: در سال تحصیلی جاری بیش از دوازده هزار دانش‌آموز در ۷۶۰ مدرسه عشایری استان مشغول به تحصیل هستند.
رئیس آموزش و پرورش عشایر استان فارس افزود : از این جمعیت دانش‌آموزی عشایری 4 هزار و 200 دانش‌آموز  در دوره متوسطه اول و دوم مراکز شبانه روزی اشتغال به تحصیل دارند و مابقی نیز در مدارس ایتدایی عشایر سیار امر تعلیم و تربیت را دنبال می‌کنند.
وی با اشاره به برگزاری مراسم بازگشایی مدارس برای دانش‌آموزان عشایر استان، گفت: این مراسم در روز 15 شهریورماه و همزمان با سراسر استان، در منطقه کوار برگزار شد. حیدری یاد آور شد: به دستورالعمل ابلاغی وزارت متبوع، با توجه به کم جمعیت بودن مدارس عشایری و تدریس در فضای باز مدارس، آموزش درمدارس عشایری ابتدایی  به صورت حضوری برگزار می‌شود.
رئیس آموزش و پرورش عشایر استان فارس ادامه داد: همزمان با شیوع ویروس کرونا در اسفند ماه، مراکز شبانه روزی نیز تعطیل شدند و به دلیل کوچ عشایر و لزوم رعایت دستورالعمل‌های‌ابلاغی ستاد ملی کرونا در جهت رعایت پروتکل‌های‌بهداشتی و سلامت دانش‌آموزان، تا کنون موفق به بازگشایی این مدارس نشده‌ایم. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی