[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۴
  • دوره جدید

فارس شاهراه ریلی کشور، روزنامه شیراز نوین

سرمایه گذاران را تشویق کنیم از طریق فاینانس پروژه‌های ‌بزرگ ریلی را اجرا کنند
5 طرح بزرگ راه آهن کشور به طول حدود 2400 کیلومتر در استان فارس در دست اجرا می‌باشد. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ، اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی راه و شهرسازی فارس، جعفر زاهدی مدیر کل راه و شهرسازی فارس گفت: 5 طرح اتصال راه آهن یزد- اقلید، راه آهن شیراز - اصفهان، راه آهن شیراز- بوشهر، راه‌آهن گل‌گهر - شیراز ، راه آهن شیراز- جهرم- لار-بندرعباس، در استان در دست مطالعه یا در دست اجرا می‌باشد.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه 95 درصد جابجایی حمل و نقل بار و مسافر در استان فارس از طریق جاده‌ای اتفاق می‌افتد وهمچنین آمار تلفات و تصادفات جاده‌ای، دولت در بحث ایجاد زیر ساخت ریلی بسیار مصمم است که حمل و نقل ریلی را گسترش می‌دهد. مهندس زاهدی افزود: با توجه به محدودیت‌های‌مالی کشور، باید سرمایه‌گذاران را تشویق کنیم که از طریق فاینانس بتوانیم پروژه‌های‌بزرگ ریلی را اجرا کنیم.
مدیر کل راه و شهرسازی فارس در این جلسه که به منظور اجرایی شدن پروژه راه‌آهن شیراز- اهواز که همان پروژه راه آهن اتصال حوزه گازی به حوزه نفتی می‌باشد، اذعان داشت: راه آهن شیراز- اهواز به طول 520 کیلومتر دارای توجیه اقتصادی بسیار بالایی است و امیدواریم که با پیگیری و تلاش مسئولان کشوری و استانی و شهرستانی بتوانیم در آینده‌ای نزدیک شاهد آغاز این پروژه حیاتی ریلی کشور باشیم.
شایان ذکر است که این جلسه با حضور فرمانداران شهرستان‌های ممسنی، کازرون، فراشبند و ربانی‌زاده معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و مسئولان اداره کل راه آهن فارس، معاونان اداره کل راه و شهرسازی فارس و مدیرکل راه و شهرسازی فارس برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی