[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۸
  • دوره جدید

نکاتی مهم در مورد حساسیت به پنی‌سیلین، روزنامه شیراز نوین

برخی متخصصان علوم پزشکی معتقداند بسیاری از افرادی که تصور می‌کنند به پنی‌سیلین حساسیت دارند، در واقع به این آنتی‌بیوتیک آلرژی ندارند.
به گزارش ایسنا، دکتر «مین لی» از مرکز پزشکی دانشگاه تگزاس در این‌باره گفت: افرادی که تصور می‌کنند به پنی سیلین واکنش آلرژی‌زا نشان می‌دهند باید پیش از تزریق حتماً آن را تست کنند، چون ممکن است به این دارو حساسیت نداشته باشند. به گفته کارشناسان، برخی از افراد که در گذشته به این آنتی‌بیوتیک حساسیت داشته‌اند ممکن است دیگر به آن واکنش نشان ندهند. لی افزود: پنی سیلین یکی از ارزان‌ترین و ایمن‌ترین آنتی بیوتیک‌های موجود است و افرادی که به آن حساسیت دارند، اغلب ناچاراند آنتی بیوتیک‌های گران‌تر و با قابلیت سمی بودن دریافت کنند. پزشکان می‌توانند آلرژی به پنی‌سیلین را در دو مرحله تست کنند. ابتدا تست این آنتی بیوتیک روی پوست انجام می‌شود و اگر نتیجه آن منفی باشد، بیمار برای تأیید نتیجه به دست آمده به روش خوراکی آن را دریافت می‌کند. در تست خوراکی افراد ماده‌ای دریافت می‌کنند که ممکن است آلرژی زا باشد تا مشخص شود به پنی سیلین حساسیت دارند یا خیر؟
به گزارش هلث دی نیوز، مهم است آلرژی به پنی سیلین تأیید شود تا از مصرف داروهای جایگزین و افزایش دهنده خطر عوارض جانبی خوددداری گردد.
به گفته متخصصان، سطح وسیعی از آنتی بیوتیک‌ها برای افرادی که قادر به دریافت پنی سیلین نیستند تجویز می‌شود، اما این داروهای جایگزین در واقع عوارض جانبی داشته و به از بین رفتن باکتری روده منجر شده و در نهایت مقاومت دارویی به آنتی بیوتیک را افزایش می‌دهند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی