[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

سوابق تحصیلی مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی تأیید شد ، روزنامه شیراز نوین

از سال گذشته و همزمان با ورود سالاری، مدیرعامل فعلی سازمان تأمین اجتماعی، ادعاهایی پیرامون سوابق تحصیلی و آموزشی سالاری وی مطرح شد و این روزها دوباره همزمان با مطرح شدن نام سالاری به عنوان کاندیدای وزارت صمت، مطالب در فضای مجازی از سوی عده‌ای تکرار شده است.
به گزارش ایسنا، برخی در فضای مجازی در باره مدرک دکتری مدیریت نفت‌ و گاز از دانشگاه‌ بوردو فرانسه را ادعاهایی را  مطرح کردند. این در حالی است که مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در گفت‌وگو با ایسنا در این باره بیان کرد که «تحصیلاتم را در حوزه حقوق عمومی در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی (Ph.D) در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران دانشگاه تهران به پایان رساندم؛ که پذیرش از طریق کنکور دکتری یا همان آزمون متمرکز سازمان سنجش بوده است. اینها همه مشخص است واز دانشگاه تهران قابل استعلام است.»
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه در حوزه مدیریت نیز در  یک دوره آموزشی که به صورت مشترک از سوی دانشگاه بوردوی فرانسه و سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد، شرکت کردم گفت: دو مرجع برگزار کننده هردو مدارکی صادر کرده‌اند. مدرک بوردوی فرانسه دی. بی.‌ای یا همان دکترای حرفه‌ای است و مدرک سازمان مدیریت صنعتی هم تحت عنوان «سطح دکترای مدیریت»  صادر شده است.
صیانت از امنیت روان خانواده تأمین اجتماعی که بیش از نیمی از جمعیت ایرانیان را تحت پوشش دارد، ایسنا را بر آن داشت تا پیگیری‌هایی جهت اعتبارسنجی مدرک مدیرعامل این سازمان را از دستگاه‌های‌ذیربط ازجمله سازمان مدیریت صنعتی انجام دهد که در پی می‌آید.
سالاری دارای مدرک دکتری تخصصی Ph.D رشته حقوق عمومی دانشگاه تهران است و تاکنون نیز دو کتاب با عناوین «تحصیل و تملک اراضی توسط دولت» و «الگوی جدید قراردادهای نفتی ایران از منظر قانون اساسی» برگرفته از پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری خود تألیف و منتشر کرده است.
در خصوص صحت و اعتبار مدارک تحصیلی وی در حوزه مدیریت نیز، سازمان مدیریت صنعتی به عنوان مجری برگزار کننده دوره مشترک با دانشگاه بوردو،  در تاریخ سوم سپتامبر 2020 (شهریور ۹۹) از دانشگاه مذکور استعلام کرده و تأیید مدرک وی را خواستار شده است.
دانشگاه بوردو نیز به فاصله 24 ساعت، به مکاتبه و استعلام سازمان مدیریت صنعتی پاسخ داده و مدرک DBA مصطفی سالاری را تأیید کرد است.
دوره تحصیلی مذکور طی‌سال‌های 2010 تا 2013  به صورت مشترک برگزار شده است.
سازمان مدیریت صنعتی پس از نتیجه استعلام دانشگاه بوردو، در نامه‌ای به استعلام مؤسسه عالی پژوهشی تأمین اجتماعی درباره مدرک DBA مصطفی سالاری که ریاست هیئت امنای مؤسسه عالی پژوهشی تأمین اجتماعی را برعهده دارد، پاسخ داد و اعتبار آن را تأیید کرد است. یکی از موضوعات دیگر مطروحه درباره مدرک‌سالاری، بحث انطباق رشته تحصیلی با قوانین جهت تصدی ریاست سازمان تأمین اجتماعی بود که سال گذشته مطرح شد که دیوان عدالت اداری پس از استعلام از سازمان امور اداری استخدامی کشور، ‌انطباق رشته تحصیلی وی (دوره سطح دکتری مدیریت) با قوانین،‌جهت تصدی این سمت را تأیید و مبادرت به صدور رأی قطعی نموده است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی