[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۸
  • دوره جدید

رئیس‌جمهور در جلسه هیئت دولت: مسئولان بورس از سرمایه مردم مراقبت کنند، روزنامه شیراز نوین

رئیس‌جمهور با خاص خواندن شرایط کشور در خواست کرد که درباره بازگشایی‌ها شرایط ایران با سایر کشورها مقایسه نشود.
به گزارش ایسنا حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی در جلسه هیئت دولت با بیان اینکه کشور ما شرایط خاصی دارد، اظهار کرد‌: به لحاظ حساسیت‌های‌فرهنگی و دینی و همچنین حفاظت از جان مردم، و تحریم‌ها، شرایط ما با سایر کشورها متفاوت است و درباره بازگشایی‌ها شرایط ما را با سایر کشورها در همه زمینه‌ها مقایسه نکنند.
وی افزود: ما در شرایط تحریم هستیم و مردم به مناسک دینی، آموزش کودکان خود و ارتباطات خانوادگی اهمیت می‌دهند و ما با توجه به رعایت همه اصول بهداشتی مراسم رمضان و محرم  را داشتیم و کسب و کارها در بسیاری از موارد انجام شده است.
وی در ادامه با بیان اینکه امروز مسئله آموزش مطرح است و سلامت همه دانش‌آموزان و دانشجویان باید در اولویت باشند، افزود: دانش‌آموزان و دانشجویان نباید از درس عقب بمانند. اجبار هم در هیچ زمینه‌ای نیست و هیچ خانواده‌ای را مجبور نمی‌کنیم حتماً از آموزش حضوری استفاده کنند. در مدرسه و دانشگاه باز خواهد بود و این اصل مهمی برای دولت است. اساتید و معلمان برای تدریس آمادگی دارند. برای سلامت جسم و روح دانش‌آموزان و آموزش دقیق، آموزش حضوری در اولویت ما است.
 روحانی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان باید از لحاظ روحی و جسمی در سلامت کامل باشند، اظهار کرد: حبس دانش‌آموزان در منزل هم بیماری ایجاد می‌کند. ما هیچ خانواده‌ای را اجبار نمی‌کنیم که از آموزش حضوری استفاده کند و فضای مجازی و صداوسیما را در اختیار خانواده‌ها گذاشته‌ایم اما بهترین راه آموزش حضوری است.
رئیس‌جمهور ادامه داد: سلامت دانش‌آموزان باید توسط وزارت بهداشت و آموزش پرورش مراقبت شود. ستاد مقابله با کرونا تصمیم درستی اتخاذ کرده است. مردم ما در مقاطع مختلف و شرایط سخت تاریخی قدرت خود را ثابت کرده اند.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی در این هفت ماه که همزمان با کرونا و تحریم مواجه بوده‌ایم تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند، بیان کرد: در سه ماه اول امسال دروازه صادرات و واردات ما بسته بود اما اکنون شرایط عادی شده است. در تیر و مرداد کشور در مسیر رشد اقتصادی قرار گرفت. شرکت‌های بورسی صنعتی در مردادماه نسبت به مدت مشابه پارسال ۲.۸ درصد رشد دارند که این نشان‌دهنده این است که کشور در مسیر جهش تولید است و دشمنان شکست خورده‌اند. البته در این بین کانال‌هایی درست کرده‌اند تا علیه منافع ایران و استقلال کشور اقدام کنند که اسم این کانال‌ها کانال‌های ضدایرانی است. آن‌ها دنبال التهاب‌آفرینی و گرفتن آرامش از مردم هستند اما مردم همیشه به آن‌ها پاسخ قوی و محکم دادند. وی ادامه داد: این کانال‌ها گفتند چرا در رمضان در مساجد را باز می‌کنند یا در محرم عزاداری می‌کنند. از اینکه کسب و کارها باز شد،‌ جیغ‌شان بلند شد و این روزهای اخیر بحث آموزش را مطرح کردند. با این حال مردم به حرف آن‌ها گوش ندادند و در مسیر درست حرکت کردند و آن‌ها از این بابت عصبانی هستند.
روحانی خاطر نشان کرد: مردم می‌دانند امسال سال سختی است و همه باید دست هم را بگیریم. همه آن‌هایی که قلم و بیان و تریبون دارند می‌خواهند مواظب منافع ملی باشند من هم می‌دانم به انتخابات نزدیک می‌شویم و عده‌ای کمربند خود را برای انتخابات سفت کرده‌اند که اشکالی هم ندارد و ان‌شاءالله انتخابات خوب و رقابتی داشته‌باشیم ولی در فضای انتخاباتی انتظارات را بی‌جهت بالا نبریم و حقایق را تحریف نکرده و سیاه‌نمایی را آغاز نکنیم. روحانی با بیان اینکه برای بیست و سومین هفته متوالی افتتاح‌های بزرگی در کشور انجام می‌شود، تصریح کرد: در کنار این افتتاح‌ها که روزهای پنج‌شنبه انجام می‌شود افتتاح‌های دیگری نیز انجام می‌شود به طور مثال امروز ۳۸۳ طرح تعاونی با ارزش ۱۸هزار میلیارد تومان و اشتغال‌زایی برای ۲۶هزار نفر افتتاح می‌شود. ما با وجود تحریم‌ها تا جایی که توانسته‌ایم به واحدهای تولیدی صدمه دیده و مستأجران وام داده‌ایم. سهام عدالت را آزاد کرده‌ایم و فضای بورس را برای حضور مردم آماده کردیم. البته بورس فراز و نشیب دارد و نباید نگاه کوتاه مدت به آن داشت بلکه نگاه میان مدت و بلند مدت باید داشت. تأکید من به تمام مسئولان بورس هم این است که از سرمایه مردم مراقبت کرده و به برخی اجازه شیطنت ندهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی