[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۱
  • دوره جدید

زیر ساخت‌های صنعتی سرمایه گذار می‌خواهد، روزنامه شیراز نوین

در بازدید معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور از شهرک صنعتی مهر، آخرین وضعیت پیشرفت مصوبات سند پیشران توسعه،که در سال گذشته مصوب شده بود، بررسی شد.
به گزارش شیراز نوین به نقل ازروابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در بازدید بابک دین‌پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور  از برخی واحد‌های‌صنعتی و نیز طرح‌های‌ زیر ساختی  در شهرک صنعتی مهر وضعیت اجرای این طرح‌ها که جزء مصوبات سند پیشران توسعه استان است، بررسی شد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های‌صنعتی فارس در این بازدید گفت: در یک سال اخیر ۶طرح عمرانی و تکمیل زیرساختی در راستای اجرای  مصوبات سند پیشران توسعه، با اعتباری افزون بر ۳۵میلیارد ریال اجرا شده است.
احد فتوحی همچنین با اشاره به رفع مشکل زیست محیطی واحد تولیدی محصولات آبزیان گفت: در این خصوص نیز پیرو مصوبه سند پیشران، مشکل این  سرمایه‌گذار رفع و هم اکنون در مرحله نصب خط تولید است.
وی در ادامه از آغاز عملیات اجرایی طرح شبکه داخلی فاضلاب خبر داد وگفت: این طرح نیز با ۲۰میلیارد ریال اعتبار آغاز شده است.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های‌صنعتی فارس با بیان اینکه در ۶سال اخیر ۳۷طرح عمرانی و زیرساختی در حوزه‌های‌تأمین زیرساخت‌های‌آب،برق وگاز و نیز آسفالت و زیرسازی در این شهرک صنعتی با اعتبار ۲۲۰میلیارد انجام شده است، گفت: این شهرک صنعتی آماده استقرار واحدهای صنعتی  وجذب سرمایه‌گذار است و در این زمینه تاکنون ۱۹ سرمایه‌گذار جذب شده است که از این تعداد ۵ واحد تولیدی و صنعتی با اشتغال ۲۶۰ نفر در مرحله فعالیت و تولید و بهره‌برداری است.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان مُهر از جمله وجود پالایشگاه گاز پارسیان در این شهرستان و همجواری آن با منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس (عسلویه) در جنوب شرقی استان بوشهر، بیان کرد: شهرک صنعتی مُهر با محوریت ایجاد صنایع تخصصی مربوط به نفت، گاز و پتروشیمی و استقرار صنایع پایین دستی از قابلیت‌های مناسبی برای توسعه صنعتی این شهرستان برخوردار است.
فتوحی اضافه کرد: شهرک صنعتی شهرستان مُهر با ۲۰۰ هکتار مساحت از ظرفیت استقرار ۲۵۰ واحد صنعتی با اشتغالزایی پنج هزار نفر برخوردار است.
وی همچنین بر اجرای مصوبه سند پیشران توسعه، در زمینه اجرای خط انتقال  برق باهدف تأمین برق پایدار واحدهای مستقر در این شهرک صنعتی تأکید کرد.
در این بازدید که معاون هماهنگی اقتصادی استاندار فارس و جمعی از مدیران کل دستگاه‌های‌اجرایی استان نیز حضور داشتند، بابک دین‌پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور بر اجرای طرح خط انتقال برق این شهرک صنعتی تأکید و از سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی استان خواست ۳۵میلیارد ریال اعتبار جهت اجرای این طرح تأمین کند.
دین‌پرست همچنین در سخنانی با بیان اینکه بر اساس قانون، دستگاه‌های‌اجرایی خدمات‌رسان نظیر آب، برق،گاز ومخابرات باید خدمات زیرساختی را تا ورودی شهرک‌های‌صنعتی تأمین و اعتبارات این طرح‌ها نیز توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی  تأمین شود، گفت: با توجه به محدودیت اعتبارات دولتی و اینکه به علت این موضوع شهرک‌های‌صنعتی در تأمین زیرساخت‌ها دچار مشکل شده‌اند، گفت: باید شرایطی فراهم کنیم از ظرفیت بخش خصوصی برای این منظور استفاده شود و برای آنها نیز مشوق‌ها و شرایط ویژه‌ای فراهم کنیم.
معاون وزیر کشور به معاون هماهنگی اقتصادی استاندار فارس مأموریت داد با تشکیل کارگروهی با عضویت شرکت شهرک‌های‌صنعتی و سایر دستگاه‌های‌اجرایی خدمات‌رسان طی یک هفته، با بررسی قوانین و مقررات موجود، پیشنهاداتی بمنظور چگونگی  استفاده از مشارکت بخش خصوصی در زمینه سرمایه‌گذاری در تأمین زیرساخت‌های‌شهرک‌های‌صنعتی ارائه دهند و استان فارس به‌عنوان استان پایلوت کشور در این زمینه، با جمع‌بندی نظرها و دیدگاه‌های‌ سایر استان‌ها، پیشنهادات نهایی را به معاونت هماهنگی اقتصادی وزارت کشور ارائه دهد تا این پیشنهادات جهت وضع آیین نامه‌ها، قوانین و مقررات و راهکارهای اجرایی، به هیئت دولت ارائه شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی