[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

شیراز صدرنشین آمار مرگ در فارس است ، روزنامه شیراز نوین

  محمد شبیری- گروه خبر 
آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس نشان می‌دهد تا کنون بیش از ۲۶۳ هزار نمونه آزمایشگاهی مربوط به کروناویروس در استان فارس تهیه شده است. 
معاون بهداشت دانشگاه با اعلام این آمار در استودیو سلامت فارس، از شناسایی ۴۵ هزار و ۹۱۵ بیمار مبتلا به کروناویروس با بررسی بیش از ۲۶۳ هزار نمونه آزمایشگاهی، از ابتدای شیوع این بیماری خبر داد.
دکتر «عبدالرسول همتی» با اعلام این خبر گفت: متأسفانه طی روز گذشته تاکنون با جان باختن پنج هم استانی در اثر ابتلا به کووید ۱۹، آمار جان‌باختگان این بیماری در فارس، از ابتدای شیوع تاکنون به ۸۶۹ مورد افزایش یافت. او ضمن اعلام بستری شدن ۶۹۴ بیمار مشکوک و یا دارای علامت کروناویروس در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان، افزود: از این تعداد ۸۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش مراقبت‌های‌ویژه استان بستری هستند. معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی ۴۲ هزار و ۶۶۲ بیمار کروناویروس از ابتدا تاکنون در استان خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند. او این تعداد را معادل ۹۳ درصد بیماران شناسایی شده اعلام و ابراز امیدواری کرد به زودی شاهد بهبودی تمامی بیماران باشیم. دکتر همتی در ادامه به آمار تجمعی جان‌باختگان این بیماری به تفکیک شهرهای استان اشاره کرد و افزود: شیراز با ۳۹۹ مورد مرگ، از ابتدای شیوع تاکنون در صدر این جدول قرار گرفته و شهرستان بختگان تاکنون موردی از مرگ و میر بیماران کروناویروس را نداشته است.
معاون بهداشت دانشگاه با تفکیک دیگر شهرستان‌های‌استان در این زمینه گفت: مرودشت با ۵۸ مورد، کازرون با ۴۲ مورد، آباده با ۲۱ مورد، لامرد با ۱۹ مورد، داراب با ۱۸ مورد، قیروکارزین با ۱۶ مورد، کوار با ۱۰ مورد، شهرستان‌های‌زرین‌دشت، ممسنی و پاسارگاد هر کدام با هشت مورد، اقلید و زرقان هر کدام ۶ مورد، مهر، استهبان و خرم‌بید هر کدام ۵ مورد، سروستان، فیروزآباد، ارسنجان و سپیدان هر کدام ۴ مورد، نی‌ریز با ۳ مورد، رستم، بیضا و کوه‌چنار هر کدام ۲ مورد و فراشبند، خرامه، بوانات و سرچهان هر کدام یک مورد مرگ در اثر کروناویروس در رتبه‌های‌بعدی جدول تجمعی جان‌باختگان کروناویروس در استان بوده و دیگر موارد نیز مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های‌علوم پزشکی استان بوده است. او از مردم خواست با رعایت اصول بهداشتی شامل استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی و شست و شوی منظم دست‌ها، حامی سلامت خود و عزیزانمان باشیم. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی