[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

پروژه تقاطع غیر همسطح شهیدان یغمور(باهنر،کمربندی) به زودی به بهره‌برداری می‌رسد، روزنامه شیراز نوین

دکتر قائدی رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز در بازدید از برخی پروژه‌های‌بزرگ شهرداری شیراز با اعلام اینکه پروژه تقاطع غیر همسطح شهیدان یغمور(باهنر، کمربندی) به زودی به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: این پروژه که مشتمل بر یک دستگاه پل روگذر 8 دهانه‌ای و دارای دو باند رفت و برگشت است، مراحل پایانی اجرایی خود را طی می‌کند و در تلاش هستیم پس از تکمیل عملیات روکش نهایی آسفالت، تأمین روشنایی و فضای سبز آن، در نیمه اول مهرماه به بهره‌برداری برسد.
وی ایمن‌سازی کمربندی، تکمیل رینگ پیرامونی شهر، افزایش ضریب ایمنی تردد و کاهش زمان سفر در تقاطع ، افزایش روانی ترافیک از بلوار باهنر جنوبی به شهرک‌های فرهنگیان، بهاران، فرزانگان و برعکس و همچنین کاهش ترافیک ورودی و خروجی شهرک فرهنگیان و باهنر جنوبی را ازجمله اهداف اجرای این تقاطع غیر همسطح برشمرد و افزود: علی‌رغم اینکه اجرای پروژه عمرانی در رینگ کمربندی شیراز مشکلات خاص خود را به همراه دارد، اما با زمان‌بندی و مدیریت مناسب، این پروژه عمرانی روند اجرایی خوبی را طی کرده است. قائدی همچنین در بازدید از پروژه زیرگذر تقاطع استاد محمدبهمن بیگی، طول مسیر این پروژه را 600 متر عنوان کرد و افزود: این پروژه در واقع فاز دوم تقاطع غیر همسطح استاد بهمن بیگی است که بزرگراه مهندسین را به بزرگراه گلبهار(توسعه جنوب) اتصال می‌دهد. رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک به نقش این زیرگذر در کاهش ترافیک هسته مرکزی شهر اشاره کرد و افزود: با اتصال این پروژه به بلوار طلائیه، همشهریان ساکن در شهرک‌هایی چون میانرود، فرزانگان و فرهنگیان می‌توانند از طریق بلوار طلائیه و این زیرگذر به سمت میدان معلم و بلوار معالی‌آباد ترددی سریع و ایمن داشته‌باشند که اینکار در کاهش ترافیک هسته مرکزی شهر مؤثر خواهد بود. نواب قائدی همچنین در بازدید از پروژه چپگرد صدرا، گفت: ارتباط بین شهر صدرا و کلانشهر شیراز و لزوم تسهیل در تردد شهروندان این دوشهر ایجاب می‌کرد تا این پروژه را به اجرا در آوریم و با اتمام عملیات اجرایی آن شهروندان عزیز شاهد رفع تداخل خروجی شهر صدرا و کلانشهر شیراز خواهند بود.
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز با اشاره به اینکه در اجرای این پروژه با سختی‌هایی مواجه بوده‌ایم، تصریح کرد: شاید اجرای این پروژه به ظاهر ساده به نظر برسد، اما وجود موانعی چون تأسیسات فیبر نوری و لوله‌های‌گاز در مسیر اجرای این پروژه، قرار گیری در مسیر پرتردد و ورودی شهر و لزوم همزمان جریان ترافیک و اجرای پروژه باعث شده بود تا احداث این تقاطع حتی از اجرای یک تقاطع سه سطحی هم سخت‌تر باشد.
وی از صبر و تحمل مردم و همچنین تلاش شبانه‌روزی پرسنل خدوم شهرداری خصوصاً سازمان عمران شهرداری قدردانی و ابراز امیدواری کرد: اجرای این پروژه بتواند موجبات رضایتمندی شهروندان شهرهای صدرا و شیراز را فراهم سازد.
گفتنی است در این بازدید مهندس امامی و دکتر دودمان دیگر اعضای کمیسیون عمران و حمل و نقل، مهندس صالحی معاون فنی و عمرانی شهرداری، مهندس نعمت اللهی رئیس سازمان عمران شهرداری و دیگر مدیران شهرداری نیز حضور داشتند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی