[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۱
  • دوره جدید

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز: افراد دارای علامت کرونا به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه کنند، روزنامه شیراز نوین

  محمد شبیری- گروه خبر 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در یکصد و پنجاه و نهمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه، از عموم مردم خواست تا در صورت وجود علایم ابتلا به کروناویروس، ابتدا به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه کنند.
دکتر «عبدالرسول همتی» با اشاره به برنامه‌ریزی‌های ‌انجام شده برای سطح ‌ندی خدمات در سطوح مختلف، گفت: با شیوع بحران کروناویروس در کشور، یکی از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی شیراز که موجب موفقیت‌های‌بسیاری در زمینه بهبود خدمات‌رسانی به مردم شده است، راه‌اندازی مراکز ۱۶ ساعته برای رسیدگی به بیماران مشکوک به کروناویروس بود که باعث شد روند خدمت‌رسانی به مردم فارس تسریع یابد. او با این هشدار که مراجعه غیرضروری به بیمارستان‌ها سبب افزایش تجمع، اختلال در خدمت‌رسانی به مراجعان و به خطر افتادن سلامت افراد مشکوک می‌شود، افزود: بسیاری از افراد با تغییر آب و هوا و مشاهده نشانه‌های‌بیماری سرماخوردگی و آنفلوآنزا و همچنین ترس ابتلا به کرونا ویروس به بیمارستان‌ها مراجعه کرده که این موضوع سبب شلوغی بیمارستان‌ها شده است.
دکتر همتی ادامه داد: همکاران ما در مراکز ۱۶ ساعته در صورت نیاز فرد به بستری، کار ارجاع به بیمارستان‌ها را پیگیری می‌کنند. 
معاون بهداشت دانشگاه با اشاره به دیگر تلاش‌های‌حوزه سلامت برای تأمین سلامت مردم فارس گفت: تشدید نظارت‌های‌بازرسان بهداشت دانشگاه در کارخانه‌های‌تولید مواد غذایی از اولویت‌های‌دستور کار حوزه بهداشت دانشگاه است.
دکتر همتی ضمن اعلام انجام هزار و ۱۸۲ مورد نمونه آزمایش کرونا تاکنون در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت‌رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت. 
بررسی فرآیند بستری بیماران در مراکز درمانی، آمار مراجعان به بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و مراکز ۱۶ ساعته در دو روز گذشته، همچنین بررسی عملکرد مراکز ۱۶ ساعته استان دیگر محور نشست دیروز بود.
دکتر «علی اکبری» معاون درمان دانشگاه نیز دیگر عضو این نشست بود که به اعلام آمار فوت و بستری افراد مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های‌عادی و مراقبت‌های‌ویژه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شهرستان‌های‌استان پرداخت. 
دیگر معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز در این نشست به بیان توضیحاتی درباره اقدامات حوزه خود در راستای بسیج ملی مبارزه با کروناویروس در فارس پرداختند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی