[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

گسترش زیرساخت‌های فرهنگی در جنوب فارس ، روزنامه شیراز نوین

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز با اشاره به کارکردهای بسیار این شهرستان در زمینه کتاب‌خوانی و مانایی این شهرستان در جمع برگزیدگان پایتختی کتاب ایران و همچنین ورود به شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور از عزم فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اوز برای رسیدن به مرحله پایانی جشنواره مد و لباس کشور خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، غلامرضا یوسفی‌نژاد، معاون توسعه مدیریت منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در سفر یک روزه خود به شهرستان اوز، از خانه فرهنگ اوز (سرای‌زرنگار) بازدید و به بررسی مسایل و مشکلات فرهنگ و هنر این شهرستان پرداخت.
یوسفی‌نژاد درباره کارکردها، برنامه‌ها، گزارش و مستندسازی زیرمجموعه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با وجود مشکلات اقتصادی کشور به ویژه در زمینه‌های فرهنگی و هنر همه توان‌مان را برای کارآمدی و رشد فعالیت‌های فرهنگی و هنری به کار گرفتیم. وی ادامه داد: با کمک دولت و خیرین، تلاش داریم تا زیرساخت‌های فرهنگی و هنری در شهرستان‌های جنوب فارس فراهم شود. معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: در سال‌های گذشته فرهنگ و ارشاد اوز، کارکرد زیادی در زمینه رشد کتابخوانی داشت و توانستند با همکاری و هماهنگی‌هایی که با نهادها و دستگاه‌های دیگر داشتند، همواره این نام این شهرستان را در میان ده شهر برتر پایتختی کتاب ایران بیاورند. از این رو بر خود لازم می‌دانم تا از پیگیری و تلاش‌های کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان قدردانی نمایم.در این بازدید همچنین دیگر فعالیت‌های فرهنگی و هنری همچون برگزاری کلاس‌های آموزشی، جشنواره‌ها، سمینارهای مجازی و دیگر کارکردهای انجمن‌های فرهنگی و هنری در شش ماهه گذشته که با همه‌گیری بیماری کرونا همراه شد، نیز بررسی شد.
فروغ هاشمی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز نیز در این دیدار گفت: ویروس کرونا، برنامه‌های فرهنگی و هنری و هنرمندان ما را با مشکل روبرو کرد. این بیماری آسیب‌های بسیاری را به فرهنگ و هنر وارد نمود. هرچند کلاس‌ها با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار می‌گردد و جشنواره‌ها، سمینارها و مسابقات در فضای مجازی گاه بیش از پیش، در حال انجام است. سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز با اشاره به کارکردهای بسیار این شهرستان در زمینه کتاب‌خوانی و مانایی این شهرستان در جمع برگزیدگان پایتختی کتاب ایران و همچنین ورود به شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور از عزم فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اوز برای رسیدن به مرحله پایانی جشنواره مد و لباس کشور خبر داد. یوسفی‌نژاد همچنین از دفتر انجمن هنرهای نمایشی، موسیقی، تجسمی، علمی و فرهنگی تاگاره، سنتی و دبیرخانه پایتخت کتاب بازدید و بازدید نمود.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی