[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۴
  • دوره جدید

رفع مشکلات بیمارستان محرری در اولویت باشد ، روزنامه شیراز نوین

در جریان بازدید جمعی از اعضای کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز به همراه معاون خدمات شهری و رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری از بیمارستان اعصاب و روان استاد محرری، مشکلات و معضلات بیماران، همراهان و مراجعه‌کنندگان و لزوم رفع نیاز آنها بررسی شد.
دکتر رازقیان رئیس بیمارستان اعصاب و روان استاد محرری در این بازدید با بیان افزایش آسیب‌های‌اجتماعی ناشی از بیماری‌های‌اعصاب و روان، همچنین عوارض ناشی از سوء‌مصرف موادمخدر در جامعه گفت: افراد زیادی به واسطه نیازمند بودن به درمان و یا بستری شدن برای ترک مواد مخدر به صورت روزانه به این بیمارستان مراجعه می‌کنند که متأسفانه به دلیل کمبود تخت امکان بستری کردن وجود ندارد. از طرفی در حال حاضر ۲۵۰ تخت بستری داریم که از این تعداد ۲۲ تخت در اختیار افراد بلاصاحب است که سال‌هاست در اینجا بستری هستند و حتی شناسنامه هم نداشتند که با پیگیری‌های‌صورت گرفته قریب به شش سال است که صاحب شناسنامه شده‌اند.
رئیس بیمارستان اعصاب و روان استاد محرری ادامه داد: سالیانه در این بیمارستان ۲۴۰۰ بیمار بستری می‌شود و ۱۰۵۰۰ بیمار نیز به صورت سرپایی مداوا می‌شوند.
دکتر رازقیان با تأکید بر حجم قابل توجه مراجعه بیماران به این مرکز افزود: با توجه به اینکه بیمارستان استاد محرری در ۱۲ کیلومتری شهر شیراز قرار دارد، مشکلات قابل توجهی برای رفت و آمد و مراجعه همراهان و خانواده‌های‌بیماران وجود دارد که نیازمند حمایت‌های‌لازم برای ایجاد بستر حمل و نقل عمومی و سهولت دسترسی به این بیمارستان است. وی تأکید کرد: باید این نکته را در نظر داشت شاید این بیمارستان در خارج از محدوده کلان شهر شیراز قرار دارد ولی فعالیت آن در قلب شیراز است. 
در ادامه این بازدید دکتر علی ناصری رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و پیگیری‌های‌همه جانبه این کمیسیون در ایام شیوع کرونا و تشریح گام‌های ۹ گانه در مبارزه با شیوع این بیماری عنوان کرد: عقد تفاهم‌نامه‌های‌چند‌جانبه بین شورای اسلامی شهر شیراز، شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی و دیگر ادارات باعث شد تا امروز شهر شیراز در مبارزه با این ویروس در سطح کشور به درخشد.همچنین اختصاص ردیف بودجه خاص جهت ادامه گندزدایی و ضدعفونی تا قطع کامل زنجیره شیوع ویروس کرونا باعث شده تا همواره شاهد تلاش مستمر و شبانه‌روزی پرسنل خدوم شهرداری برای ضدعفونی و گندزدایی سطح شهر باشیم. دکتر علی ناصری با اشاره به همراهی و همگامی جامعه روان شناسی با دانشگاه علوم پزشکی برای کاهش عوارض روان شناختی ناشی از کرونا ویروس و اهمیت توجه به بعد فیزیکی و روانی شهروندان و پاسداشت زحمات پرسنل گمنام عرصه سلامت و اعصاب و روان ادامه داد: بیمارستان استاد محرری حاصل زحمات و تلاش گذشتگان و پایه‌گذاران نیک اندیش می‌باشد که امروز یکی از بزرگترین بیمارستان‌های‌فعال در حوزه درمان بیماری‌های‌اعصاب و روان جنوب کشور است و خدمات بسیاری را در این حوزه به مردم و به خصوص شهروندان فهیم شیرازی ارائه می‌دهد. رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز همچنین با برشمردن مشکلات این مجموعه درمانی گفت:  کارگروه ویژه‌ای در جهت رفع مشکلات بیمارستان اعصاب و روان استاد محرری در شورای اسلامی شهر شیراز تشکیل خواهد شد که امید است با تلاش اعضای این کارگروه و همراهی‌های‌بین دستگاهی به اهداف خداپسندانه برای رفع مشکلات موجود این مجموعه دست یابیم.
در ادامه معاون خدمات شهری شهرداری شیراز با اشاره به دور ماندن این مجموعه از نگاه مسئولان به واسطه فاصله فیزیکی از شهر شیراز و نیاز به توجه همه جانبه مشکلات آن گفت: بیماران و پرسنل زحمت کش بیمارستان استاد محرری در شرایط سختی قرار دارند و وضعیت کنونی این مجموعه در حد و شأن و آوازه شهر شیراز نیست. محمد حسن‌پور با برشمردن معضلات موجود در بیمارستان استاد محرری از لحاظ فضای سبز، مدیریت پسماند و همچنین محروم ماندن آن از دریافت برخی خدمات افزود: در صورت تصویب شورای شهر شیراز و همراهی و همگامی دیگر دستگاه‌ها، شهرداری آماده ارائه خدمات مؤثر و اصلاح طرح‌هایی از قبیل فضای سبز این بیمارستان که محل استفاده بیماران اعصاب و روان، همراهان و مراجعه‌کنندگان است و همچنین بهره‌گیری از تجارب سازمان مدیریت پسماند برای رفع مشکلات بیمارستان خواهیم بود. بیمارستان استاد محرری به عنوان بزرگترین بیمارستان اعصاب و روان جنوب کشور در زمینی به مساحت ۱۷هکتار و در ۱۳ کیلومتری شهر شیراز در منطقه باجگاه قرار دارد که با انتقال ۱۵۰ بیمار اعصاب و روان از دهکده سلامی به این مجموعه در سال ۱۳۵۸ عملاً از مرکز کارآموزی به بیمارستان تبدیل شد و تا امروز با ۵۰۰ تخت مصوب و ۲۵۰ تخت فعال در حال خدمت‌رسانی به بیماران اعصاب و روان و اختلالات ناشی از سوءمصرف مواد‌مخدر می‌باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی