[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۷
  • دوره جدید

زنجیره کرونا قطع نشده است ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبرداد: 
زنجیره کرونا قطع نشده است 

دکتر همتی: مردم به مسافرت نروند؛ توان کادر درمان مورد ارزیابی قرار گیرد 

  محمد شبیری- گروه خبر 
 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تشریح تازه‌ترین آمار کووید۱۹ از رسیدن عدد مبتلایان به ۴۶ هزار ۶۰۸ نفر خبر داد.
عبدالرسول همتی جمعه ۲۱ شهریور در جمع خبرنگاران، با ابراز تأسف از اینکه طی ۲۴ ساعت قبل ۳ هم استانی براثر کروناویروس فوت کرده‌اند، گفت: با فوت این سه هم استانی، آمار جان‌باختگان به ۸۷۶ نفر رسیده است.
او با بیان اینکه آمار فوت شدگان از بیماری کووید۱۹ در استان فارس نسبت به آمار بهبود‌یافتگان، بسیار پائین‌تر است، اضافه کرد: تاکنون ۴۳ هزار و ۳۱۶ نفر نیز با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها مرخص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.
معاون بهداشت دانشگاه ادامه داد: امروز و بر اساس آخرین آمارها، ۶۹۵ بیمار در بیمارستان‌های‌استان بستری هستند که از این تعداد ۷۳ بیمار در بخش مراقبت‌های‌ویژه، خدمات درمانی دریافت می‌کنند.
همتی با اشاره به مسافرت مرم در روزهای پایانی شهریور که باعث افزایش ورودی بیماران به بیمارستان و خستگی کادر درمان می‌شود از مردم خواست، ضمن رعایت دستورالعمل‌های‌بهداشتی مانند استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی و شست و شوی مرتب دست‌ها، از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.
او با تأکید بر پرهیز مردم از مراجعه مستقیم به بیمارستان‌ها، گفت: این مراجعات سبب آلودگی بیشتر می‌شود، بنابراین لازم است بیماران و افراد مشکوک ابتلا به کووید۱۹ ابتدا به مراکز ۱۶ ساعته تعیین شده در استان مراجعه کنند تا در صورت لزوم از طریق این مراکز به بیمارستان‌ها ارجاع شوند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه استفاده از ماسک، مطلوب‌تر شده است، گفت: علاوه بر استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی باید جدی گرفته شده و از شرکت در برنامه‌های جمعی، دورهمی و ... حتی میهمانی‌های خانگی باید به شکل جدی پرهیز داشت تا زنجیره انتقال بیماری کاملاً قطع شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی