[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

تشریح اقدامات انجام شده در رزمایش ذوالفقار۹۹ ارتش، روزنامه شیراز نوین

امیردریادار دوم شهرام ایرانی سخنگوی رزمایش مشترک ذوالفقار ۹۹ ارتش اقدامات انجام شده در این رزمایش را تشریح کرد.
به گزارش ایسنا به نقل روابط عمومی ارتش، امیر دریادار دوم شهرام ایرانی سخنگوی رزمایش ذوالفقار ۹۹ ارتش در جمع‌بندی اقدامات انجام شده در این رزمایش، اظهار داشت: رزمایش در سه مرحله، طرح‌ریزی و اجرا شد که در مرحله اول اشراف اطلاعاتی، مرحله دوم فاز تاکتیکی و مرحله اصلی فاز اقدامات گرم و شروع آن با عملیات پیچیده آبخاکی بود که با مشارکت نیروهای چهارگانه ارتش انجام شد.
وی گفت: در این رزمایش، طرح‌ریزی‌ها منطبق بر راهبردهای نظامی جمهوری اسلامی ایران بود که با اجرای آن‌ها، اهداف پیش‌بینی شده در روز اول حاصل شد.
امیر دریادار دوم ایرانی حضور نیروهای جوان، زبده و کارآمد در این رزمایش را از ویژگی‌های آن برشمرد و اظهار داشت: برخی از این نیروها اولین بار بود که تجربه عملیاتی در صحنه رزمایش را به دست می‌آوردند.
سخنگوی رزمایش ذوالفقار ۹۹ ارتش با اشاره به پرتاب‌های موشکی در روز دوم رزمایش، عنوان کرد: پرتاب انواع اژدر از انواع زیردریایی، پرتاب موشک‌های ساحل به دریا و سطح به سطح علیه اهداف شناور سطحی و همچنین موشک سطح به هوا که توسط نیروی پدافند هوایی بر علیه نیروی نارنجی که نقش متخاصم را ایفا می‌کرد، انجام شد که بحمدالله همه پرتاب‌ها به طور دقیق به اهدافشان اصابت کردند. وی تأکید کرد: با توجه به بهینه‌سازی موشک‌ها به ویژه در بحث قدرت انهدام، اهدافشان را به خوبی منهدم کردند.
دریادار ایرانی با اشاره بهره‌برداری از توان پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این رزمایش، خاطرنشان کرد: در این رزمایش پهپاد دورپرواز سیمرغ در فاصله بیش از هزار کیلومتر، هدف خود را در عمق دریا با بمب هوشمند مورد اصابت قرار داد. همچنین پهپاد کمان نیروی هوایی که به دست توانمند متخصصان نهاجا ساخته شده است در این رزمایش به پرواز درآمد و مأموریت رزمی انجام داد.
سخنگوی رزمایش ذوالفقار ۹۹ ارتش ادامه داد: همچنین اولین تجربه صحنه رزم زیردریایی بومی فاتح در این رزمایش رقم خورد. همچنین یک پرتاب موشکی از زیرسطح به سطح هم در این رزمایش داشتیم. وی در پایان با بیان اینکه در روز پایانی برنامه نمایش قدرت داشتیم که با حضور مقامات بلند پایه انجام شد، عنوان کرد: در طول برگزاری رزمایش اقداماتی در حوزه کمک‌رسانی و مردم‌یاری داشتیم که شامل توزیع بسته‌های معیشتی، بهداشتی و فرهنگی بود و همچنین بیمارستان صحرایی نیز به منظور تأمین نیازمندی‌های بهداشتی و درمانی مردم منطقه برپا شد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی