[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۰
  • دوره جدید

ظرفیت تأسیس رشته‌های‌هنری همیشه در شیراز وجود دارد، روزنامه شیراز نوین

مدیرگروه رشته ادبیات نمایشی دانشگاه زند با اشاره به پیشینه غنی فرهنگی و هنری شیراز گفت: ظرفیت تأسیس رشته‌های‌هنری همیشه در شیراز وجود دارد.
دکتر یوسف آفرینی با بیان اینکه شیراز ظرفیت چشمگیری برای تأسیس رشته‌های‌فرهنگی و هنری دارد، افزود: در بسیاری از استان‌ها و شهرهای صنعتی چنین اقبالی وجود ندارد اما خوشبختانه استان فارس و شیراز همواره اقبال خوبی به رشته‌های‌هنری داشته است.
وی با یادآوری اینکه تمامی دانشگاه و مؤسسات آموزش عالی شیراز می‌توانند با تقویت دپارتمان‌های هنری خود در این مسیر فعالیت کنند، اظهار داشت: مردم شیراز همواره به فعالیت‌های‌فرهنگی و هنری توجه ویژه‌ای داشته‌اند و این رشته‌های‌هنری علاوه بر جذب دانشجوی بومی می‌تواند با جذب دانشجو از سایر شهرها و استان‌ها به غنی‌تر شدن این فعالیت‌ها بیانجامد.
آفرینی با بیان اینکه رشته ادبیات نمایشی رشته‌ای جذاب با قابلیت بالای جذب مخاطب است، گفت: این رشته می‌تواند از سایر رشته‌های‌دیگر همانند روانشناسی، فلسفه، ادبیات و... بهره ببرد و با استفاده از این پتانسیل به خلق آثار دراماتیک تأثیرگذار بپردازد.
مدیرگروه ادبیات نمایشی دانشگاه زند افزود: تقویت این رشته هنری می‌تواند به آموزه‌های‌ مؤثری در زندگی و مسائل اجتماعی ما بدل شود و مفهوم گفت‌وگو و دیالوگ را به عنوان یک مفهوم ضروری تقویت کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی