[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۷
  • دوره جدید

حریم میراث جهانی قلعه‌دختر فیروزآباد از گزند آتش در امان ماند، روزنامه شیراز نوین

مسئول اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فیروزآبادفارس عنوان کرد: آتش‌سوزی در حریم میراث جهانی قلعه‌دختر فیروزآباد مهار شد و حریم این اثر تاریخی از آتش در امان ماند.
به گزارش ایرنا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، درنا شهبازی شنبه ۲۲ شهریورماه اظهار کرد: ظهر جمعه گزارشی مبنی بر آتش‌سوزی در اطراف میراث جهانی قلعه‌دختر فیروزآباد گزارش شد که در پی آن، یگان حفاظت میراث‌فرهنگی و پایگاه منظر ساسانی فارس بی‌درنگ با همکاری یگان حفاظت محیط‌زیست و جمعی از طبیعت‌دوستان برای مهار آتش‌سوزی وارد عمل شدند.
او ادامه داد: با اقدام به‌موقع فرمانداری شهرستان فیروزآباد برای اعزام یک دستگاه لودر برای احداث آتش‌بُر به محل آتش‌سوزی، از پیشروی آتش به سایر مناطق جلوگیری شد. مسئول اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فیروزآباد بیان کرد:  علت این آتش‌سوزی در دست بررسی است. شهرستان فیروزآباد در ۱۰۰ کیلومتری از جنوب شیراز قرار دارد و از جاذبه‌های فراوان تاریخی برخوردار است که می‌توان به پنج اثر از پرونده منظر ساسانی فارس در یونسکو شامل، میراث‌های جهانی کاخ اردشیر بابکان، قلعه‌دختر، شهر گور، سنگ‌نگاره پادشاهی اردشیر بابکان و سنگ‌نگاره پیروزی اردشیر بابکان اشاره کرد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی