[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

دانش‌آموزان احساس رها شدگی نکنند، روزنامه شیراز نوین

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان فارس گفت: در آستانه سال تحصیلی جدید که دانش‌آموز محروم از دیدن معلم است، اجازه ندهیم که او احساس رهاشدگی کند، لذا یکی از مصادیق تحقق عدالت آموزشی، ایفای دین در نشر علم به دانش‌آموز است.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر ناصر جوکار در نشست هیئت اندیشه‌ورز سازمان بسیج فرهنگیان سپاه فجر فارس در باشگاه فرهنگیان شیراز، گفت: حسین بن علی(ع) آموزگار آموزگاران است، آزاده مردی که در یک نیم روز با تأسیس دانشگاه عاشورا، هزاران درس آزادگی و دلدادگی به بشر داد.
مسئول سازمان بسیج فرهنگیان فارس افزود: بدون شک معلم در تراز انقلاب، فارغ‌التحصیل همین دانشگاه بوده و امروز اگر افکار ما خیس اشک‌های‌ماست، یعنی آنکه ما نیز صلاحیت تفکر و ثبت‌نام در این دانشگاه فراتاریخی را  داریم، چرا که کربلا یک دورخیز بود برای فتح همه تاریخ است.
وی گفت: اگر معلم امروز می خواهد الگوی کمال یافته نه شرقی- نه غربی پیش چشم تماشاچی باشد، باید متناسب با اقتضائات زمان و مکان و مختصات دهه پنجم و گام دوم انقلاب و متناسب با مرزبندی‌های‌جنگ آینده، در وجود خود تغییرات قصد شده و معنادار دهد، چرا که جنگ آینده، جنگی است «شناخت محور» است.
جوکار در ادامه گفت: اصولاً جهان پست مدرن، یا با معلم لشکرکشی می کند، یا با میلیتاریزم(ارتش) و وجه افتراق این دو لشکرکشی نیز در آن است که کشور گشایی معلم ابدی و هویت بخش یا هویت‌زداست، در حالی که کشورگشایی ارتش، عاریتی، جغرافیا محور و مکانمند است. مسئول سازمان بسیج فرهنگیان فارس با بیان اینکه جهاد معلم آن است که روح و منش معلمی را لحظه به لحظه در خود تقویت نماید، چرا که معلمی، «شدن» است نه «بودن»، افزود: بنابراین معلم نیز برای آنکه از تحولات محیطی عقب نماند، باید روزآمدی خود را حفظ نموده و فن‌آور پایه، معرفت بخش و مجرب نگر عمل نموده و با عمل فرهنگی خودجوش، شناخت لیزری برحذرباش‌های‌فرهنگی، تبدیل دانش ضمنی فرهنگی به دانش مستند، روح ائتلاف‌شناسی و مجاورت‌شناسی را تقویت و ضامن تقویت مبانی دینی و علمی در نظام تربیت رسمی و عمومی شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی