[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۳
  • دوره جدید

خوراکی‌هایی که برای افزایش قد معجزه می‌کنند، روزنامه شیراز نوین

همگردی- در حالی که قد افراد تا حد زیادی به ژنتیک بستگی دارد، دریافت مقدار کافی مواد مغذی از طریق رژیم غذایی برای اطمینان از رشد مناسب کاملاً ضروری است. گنجاندن برخی از مواد خوراکی در رژیم غذایی می‌تواند با حفظ سلامتی و افزایش استحکام استخوان‌ها به شما در حفظ قد کمک کنند. به عنوان مثال، پروتئین نقش مهمی در رشد ایفا می‌کند و در عین حال باعث ترمیم بافت و عملکرد بهتر سیستم ایمنی بدن می‌شود. همچنین سایر مواد مغذی مانند کلسیم، ویتامین D، منیزیم و فسفر در سلامت استخوان نقش فراوانی دارند.در ادامه به معرفی شش ماده خوراکی خواهیم پرداخت که باعث افزایش قد می‌شوند.
لوبیا
لوبیا ماده‌ای مغذی و سرشار از پروتیین است. پروتئین موجود در آن باعث افزایش فاکتور رشد IGF-1، در بدن می‌شود که این فاکتور رشد کودکان را تنظیم می‌کند. لوبیا همچنین سرشار از آهن و ویتأمین‌های‌گروه B است که می‌تواند به محافظت در برابر کم خونی کمک کند. آهن نه تنها برای رشد بافت مورد نیاز است، بلکه کم خونی در اثر فقر آهن نیز ممکن است باعث تأخیر در رشد کودکان شود. همچنین این ماده مقوی سرشار از فیبر، مس، منیزیم، منگنز و روی است.
مرغ
مرغ سرشار از ویتأمین B12 است که یک ویتامین محلول در آب بوده و برای افزایش قد بسیار مهم است. همچنین آسید آمینه تورین موجود در آن باعث رشد استخوان‌ها می‌شود. به گفته محققان مرغ منبع خوبی از نیاسین، سلنیوم، فسفر و ویتأمین B6 محسوب می‌شود.
بادام
بادام مملو از بسیاری از ویتامین‌ها و مواد معدنی لازم برای بلندتر شدن قد است. همچنین ویتأمین E موجود در بادام یک ویتأمین محلول در چربی است که به عنوان آنتی اکسیدان قوی عمل می‌کند. کمبود این ویتامین مهم می‌تواند عوارض جانبی جدی از جمله توقف رشد در کودکان را به همراه داشته باشد.گفتنی است؛ در یک مطالعه کوچک بر روی 14 نفر، مشخص شد که مصرف بادام باعث مهار تشکیل استئوکلاست‌ها ( نوعی سلول که بافت استخوانی را تجزیه می‌کند) می‌شود.
ماست
ماست منبع خوبی از چندین ماده مغذی اصلی است که برای رشد قد مهم هستند. در واقع، فقط 200 گرم ماست تقریباً 20 گرم پروتئین دارد. انواع خاصی از ماست‌ها حاوی پروبیوتیک هستند، نوعی باکتری مفید که می‌تواند به سلامت روده کمک کند. پروبیوتیک‌ها علاوه بر بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن و کاهش التهاب می‌توانند به افزایش رشد قد در کودکان نیز کمک کنند. همچنین ماست منبع خوبی از کلسیم، منیزیم، فسفر و پتاسیم است.
شیر
شیر اغلب یکی از اجزای اصلی یک رژیم غذایی سالم محسوب می‌شود که می‌تواند با تأمین مواد مغذی متعددی که برای سلامت استخوان مهم هستند به رشد قد افراد کمک کند. تحقیقات نشان می‌دهد که شیر گاو می‌تواند افزایش رشد را در کودکان تحریک کند و ممکن است منبع مناسبی برای افزایش وزن و عضله‌سازی باشد.
تخم‌مرغ
استفاده روزانه از تخم‌مرغ باعث رشد و تندرستی هرچه بیشتر در کودکان می‌شود. تحقیقات و بررسی‌هایی که به تازگی انجام شده‌اند نشان می‌دهند که تخم‌مرغ کودکان را به میزان 47 ٪ از بازماندگی رشد حفاظت می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی