[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۶
  • دوره جدید

برنامه‌های‌ ورزشی ویژه برای بانوان محله سنگ‌سیاه، روزنامه شیراز نوین

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس گفت: برای کاهش آسیب اجتماعی جوانان در محله سنگ سیاه تلاش می‌شود تازمینه رشد و شکوفایی جوانان دراین بخش از شهر شیراز فراهم شود.
لیلا نور افشان در گفت‌وگو با خبرنگار برنا ازفارس اظهار داشت:  در تلاش هستیم با محوریت سازمان‌های مردم نهاد گرایش جوانان به مواد مخدر و دیگر ناهنجاری‌های اجتماعی موجود در این محله را کم کنیم و پس از آن آسیب‌های روانی ناشی از این ناهنجاری‌ها را که متوجه ساکنان این محله خصوصاً جوانان آن شده است را کاهش دهیم.
وی ادامه داد: درهمین راستا با همکاری جوانان نخبه  مرکز پیشگیری از آسیب‌های‌اجتماعی جوانان در محله سنگ‌سیاه شیراز  راه‌اندازی شده است که فضای ساختمان این مرکز در حال بهسازی و تجهیز جهت پیگیری مطالبات مردمی می‌باشد.
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس افزود: درشرایط کنونی8 سازمان مردم نهاد متخصص در حوزه آسیب‌های‌اجتماعی با همراهی سازمان بسیج سپاه فجر فارس، سازمان نظام روانشناسی استان، هیئت‌های ‌ورزشی، تشکل‌های انقلابی و جهادی و نخبگان عضو اتاق فکر جوانان فارس برای اجرای طرح‌های‌تخصصی خود در مرکز پیشگیری از آسیب‌های‌اجتماعی جوانان اعلام آمادگی کرده‌اند.
راه‌اندازی مرکز  پیشگیری از آسیب‌های‌اجتماعی
نورافشان تصریح کرد: نتیجه تعامل مثبت با مردم و پایش صحیح وضعیت معیشت و زندگی آنها در محل سکونت‌شان و نیز حضور جوانان سازمان‌های‌مردم نهاد در مجموعه تصمیم‌ساز ورزش و جوانان فارس ایجاد یک مرکز تخصصی با برنامه‌های‌ویژه و عملیاتی در کنترل و پیشگیری از آسیب‌های‌اجتماعی در محله سنگ‌سیاه است.
وی خاطر نشان کرد: پایش علمی و دقیق محله در حوزه‌های‌اجتماعی و فرهنگی، استقرار تیم روانشناسان خبره عضو نظام روانشناسی فارس و سازمان‌های‌مردم نهاد متخصص در حوزه تعالی خانواده، فراهم آوردن فضای کارگاهی به منظور پرورش نیروی کارآفرین و جوان در بین ساکنان محله ، ایجاد فضای امن و آرام جهت گذراندن اوقات فراغت از سوی خانواده‌ها، توجه جدی به ورزش بانوان و اجرای کارگاه‌های‌تخصصی از عمده‌ترین فعالیت‌های‌مرکز آسیب اجتماعی محله سنگ‌سیاه است.
این بانوی توانمند و فعال اجتماعی همچنین از تلاش‌های‌مطلوب مدیرکل ورزش و جوانان فارس برای  توسعه ورزش بانوان در محلات آسیب پذیر  تقدیر کرد و گفت: برای بانوان محله سنگ‌سیاه برنامه‌های‌ ویژه‌ای در حوزه ورزشی  درنظر گرفته شده  که بزودی با همکاری شورای محله به اجرا در خواهد آمد.
نخبگان جهادی موتور پیشران جامعه هستند
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان فارسدرادامه حضور جهادی جوانان در قالب تشکل‌های انقلابی و متشکل از نخبگان کارآزموده را بعنوان نیروی انسانی ویژه در راهبری طرح‌های‌عملیاتی در این محله و از طریق مرکز پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی جوانان ضروری دانست و  ابرازداشت: نخبگان جهادی موتور پیشران جامعه هستند و بار مسئولیت جامعه را با خلوص بدوش می‌گیرند و تجربه نشان داده است این افراد در پاسخگویی به مردم ساکن در محلات آسیب‌پذیر موفق بوده‌اند.
نورافشان اضافه کرد: درهمین راستا با همت شرکت دانش بنیان یکتا ایده پردازان صنعت نوین کاویان و سازمان مردم نهاد متشکل از مجموعه نخبگان عضو این شرکت دانش‌بنیان سری کامل از بازی‌های‌پیشگیری از آسیب‌های‌اجتماعی به محله سنگ‌سیاه شیراز اهدا شد که برای ساخت و راه اندازی این بازی‌ها بالغ بر 25‌میلیون تومان توسط تیم مدیریتی این سازمان مردم نهاد هزینه شده است.
وی با قدر دانی از  حمیدرضا کاویانی و محمد نصیری بعنوان تیم مدیریتی سازمان مردم نهاد مهرگستران پارس و فعال در عرصه تولیدات دانش‌بنیان مرتبط با پیشگیری از آسیب‌های‌اجتماعی بیان کرد: این دو نخبه و متخصص در اختراع، طراحی و تولید بازی‌های‌فکری و آموزشی برای خانواده هم اکنون مشغول به راه‌اندازی طرحی پیشران در پیشگیری از آسیب‌های‌اجتماعی در سطح استان هستند
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس عنوان کرد:  به‌زودی این طرح به عنوان فضایی خاص در اختیار خانواده‌های‌شیرازی در فاز نخست و سایر مردم استان در فاز‌های‌گام به گام بعدی قرار خواهد گرفت تا طرحی ملی از فارس زمینه‌های‌اجرایی خود را طی کند.
سنگ‌سیاه، نام یکی از محله‌های شیراز قدیم است که آثار و اماکن تاریخی بجا مانده از ادوار مختلف تاریخ را در دل خود جای داده است.
وجود سنگ‌سیاه چهارگوش بر مزار "عمروبن عثمان" معروف به "سیبویه" این محله را از قدیم به محله سنگ‌سیاه معروف کرده است. محله‌ای که با داشتن عمارت‌هایی با سن حدود 100 سال هنوز هم تلاش می‌کند تا زندگی را در خود جاری نگاه دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی