[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

استراتژی جهانبخش، جنگیدن برای جایگاه ، روزنامه شیراز نوین

نیمکت‌نشینی برای علیرضا جهانبخش در فصل اول حضور در برایتون با توجه به اینکه به عنوان آقای گل لیگ برتر هلند در این تیم حضور پیدا کرده بود، سخت بود. 
آنقدر سخت که وی بعد از بازگشت به میدان و گلزنی اشک می‌ریزد؛ با این حال حضور علیرضا دوباره در تمرینات این تیم نشان می‌دهد او برنامه‌ای برای بازگشت به سرزمین گل و لاله ندارد، با اینکه می‌داند شاید نگاه سرمربی برایتون به وی ادامه داشته‌باشد. او می‌خواهد، بماند و برای جایگاهش بجنگد. 
علیرضا پیش‌تر این را گفته بود؛ او زمانی که در تهران بود و هنوز دور جدید تمرینات برایتون آغاز نشده بود در واکنش به پیشنهادات رسیده و اینکه آیا قطعاً از تیم انگلیسی جدا خواهد شد؟ این‌ها را گفت:« قطعاً وجود ندارد. من سه فصل دیگر با برایتون قرارداد دارم و به تمرین تیم برمی‌گردم و کارم را آغاز می‌کنم. پنج‌شنبه به انگلیس می‌روم، دو هفته در قرنطینه می‌مانم و بعد به تمرینات پیش‌فصل اضافه می‌شوم. یعنی همان کاری را انجام می‌دهم که قبلاً می‌کردم. تمرین می‌کنم، می‌جنگم و به مسیرم ادامه می‌دهم. البته راجع به آینده با قاطعیت نمی‌شود صحبت کرد اما هدف فعلی‌ام همین است که گفتم. دوست دارم بمانم و مبارزه کنم. چون شرایطی از این سخت‌تر را هم تجربه کرده‌ام. هر چند من به عنوان بازیکن دوست دارم بازی کنم و این نکته از همه چیز مهم‌تر است اما فعلاً تصمیم دارم در برایتون بجنگم و تلاش کنم. اگر این اتفاق رخ نداد، وقت دارم که تصمیم دیگری بگیرم. به همین دلیل در حال حاضر فقط به برایتون فکر می‌کنم و اینکه بتوانم در تمرینات پیش‌فصل جایگاهی برای خودم به دست بیاورم.»
علیرضا راه سخت را انتخاب کرده است. جنگ برای جایگاه. این یک اتفاق مثال زدنی است که کمتر از بازیکنان ایرانی دیده بودیم. جز مهدی مهدوی کیا که تا لیست فروش هامبورگ هم رفت اما ماند و مبارزه کرد و در نهایت توماس دال از هامبورگ رفت اما مهدی مهدوی کیا دوباره تبدیل به بازیکن فیکس این تیم آلمانی شد. راحت‌ترین راه برای علیرضا بازگشت به یکی از تیم‌های‌هلندی بود. این‌بار تیمی قوی‌تر از آلکمار و نایمخن؛ تیم‌های ‌بزرگ‌تری او را می‌خواهند؛ مثل آژاکس آمستردام. اما علیرضا همان طور که اشاره شد راه سخت را انتخاب کرده است. برای او به نظر می‌رسد تبدیل شدن به بازیکن فیکس برایتون یک موفقیت بزرگ است. موفقیتی شاید بزرگ تر از کسب عنوان آقای گلی در لیگ برتر هلند. او می‌خواهد از فرصتی که در اختیار دارد استفاده و مبارزه کند. او هر زمانی تصمیم به جدایی از برایتون بگیرد می‌تواند این کار را انجام دهد اما می‌خواهد تا پیش از اتخاذ این تصمیم همه راه‌های ‌مبارزه را رفته باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی