[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۴
  • دوره جدید

تصمیمات قاطع پرچالش است، روزنامه شیراز نوین

نشست مشترک رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر صدرا، شهردار و شورای معاونان شهرداری و اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل و معاونان شرکت عمران صدرا به میزبانی شهرداری برگزار گردید.
دکتر پرنیان شهردار صدرا با اشاره به مشکلات فراوان شهروندان شهر صدرا و زیرساخت‌های معیوب این شهر در سنوات گذشته اظهار داشت: ابتکار حضور مدیران شهری با عزم راسخ در یک نشست چندساعته با ظرفیت کارشناسی مناسب و امکان تصمیم‌گیری مدیریتی، اقدام مؤثری در جهت حل برخی از مشکلات مردم است که امیدواریم این ظرفیت ایجاد شده بتواند مردم را به آینده امیدوارتر سازد. 
شهردار صدرا بیان داشت: این جلسات که ماهیانه به میزبانی یکی از دو دستگاه برگزار می‌گردد، از نشست‌های‌صریح و مؤثری است که بدون تعارف مسائل مطرح و گاهی با مباحث پرچالش کارشناسی تصمیم‌گیری صورت می‌پذیرد. حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و اعضای هیئت مدیره شرکت عمران نیز به پیشبرد نتایج کمک شایانی می‌کند.
مهندس صادقی رئیس شورای اسلامی شهر صدرا معتقد است اینگونه نشست‌های‌علاوه بر کم کردن فاصله مدیران شهری و ایجاد وفاق و همدلی، می‌تواند بسیاری از نیازهای مردم را مرتفع سازد. ایشان افزود: تشکیل این نشست‌های‌تخصصی و کاری تا حدودی می‌تواند خلاء نبودن نهادهای حاکمیتی را پر سازد. ‌رئیس شورای اسلامی شهر صدرا با اشاره به نقش شورا در ارتباط با مردم افزود: اعضای شورای اسلامی شهر به عنوان وکلای مردم در خط مقدم مراجعات مردمی قرار دارند که در این نشست‌های‌خواست مردم مطرح و تا حصول نتیجه، مصوبات را پیگیری خواهیم نمود.
دکتر حاجی‌پور مدیرعامل شرکت عمران شهر صدرا نیز با اشاره به مشکلات انباشت شده از قبل گفت: ما میراث‌دار مشکلاتی هستیم که جز با حرکت جهادی قابل حل نیست و تلاش می‌کنیم با تعامل با دستگاه‌های شهری و استفاده از ظرفیت‌های‌قانونی شرکت عمران در کنار شهرداری و شورا بخشی از مشکلات موجود را از میان برداریم.
مدیر عامل شرکت عمران با اشاره به بهره‌برداری از پروژه‌های‌ تصفیه‌خانه شرق صدرا، بزرگراه شهید سلیمانی، سالن ورزشی بین‌المللی چند منظوره، مجتمع فرهنگی و نهضت آسفالت معابر شهری گفت: عملیات اجرایی پروژه‌های‌بزرگی همچون مصلی بزرگ شهر صدرا و دو مجتمع آموزشی ۱۸ کلاسه، مجتمع پلیس‌های‌تخصصی و مخزن ۲۰۰۰۰ هزار متر مکعبی آغاز شده و همچنین دو پارک ناحیه‌ای با برآورد ساخت ۲۰۰ میلیارد ریال در سطح شهر صدرا طراحی و برآورد شده که از هفته آینده جهت انتخاب پیمانکار و آغاز عملیات اجرایی به مناقصه خواهیم گذاشت.
وی در خصوص احداث راه دسترسی چهارم شهر جدید صدرا (قره پیری)توضیحاتی ارایه  و نوید داد: پس از طی مراحل قانونی باقیمانده و هماهنگی نهایی با شهرداری شیراز در آینده نزدیک عملیات اجرایی این پروژه مهم نیز آغاز گر‌‌دد.
در این نشست سه ساعته مقرر شد در کمیته‌ای -که اعضای آن در جلسه تعیین شدند-  برخی مراجعات مردم به شرکت عمران در شهرداری صورت پذیرد.
طرفین در خصوص مجوز طرح اقدام ملی و مجوز تجهیز کارگاه و موافقت اصولی با اجرای آن تصمیم‌گیری نمودند و مقرر شد تا دستگاه‌های اجرایی نظیر تأمین اجتماعی و نظام مهندسی ملزم به همکاری ویژه گردند. همچنین مقرر گردید که شهرداری در 10 هکتار زمین، نقشه‌برداری و زیرسازی ساخت آرامستان را آغاز نماید و شرکت عمران در دو فاز 5 هکتاری زمین‌ها ‌را تحویل دهد. در خصوص راه دسترسی به آرامستان نیز تصمیم‌گیری صورت گرفت. در این جلسه براساس مجوز مرکز معاینه فنی شهرداری صدرا، مکان مورد نظر با تبادل نظر انتخاب گردید تا بلافاصله پس از اقدامات اداری، اقدامات اجرایی صورت پذیرد.
مقرر شد براساس اولویت اعلام شده شهرداری، آسفالت خیابان‌ها و معابری که اعتبار آن پیش از این توافق شده است، توسط شرکت عمران انجام شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی