[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

ساخت ۱۰هزار واحد مسکونی برای ایثارگران ، روزنامه شیراز نوین

تفاهم‌نامه‌های‌تأمین مسکن و ساماندهی اشتغال و کارآفرینی خانواده‌های‌معظم شهدا و ایثارگران در استان فارس امضا شد. 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دو تفاهم‌نامه تأمین مسکن و ساماندهی اشتغال و کارآفرینی خانواده‌های‌معظم شهدا و ایثارگران در استان فارس به امضا دکتر عنایت‌الله رحیمی و سعید اوحدی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور رسید.
بر اساس این تفاهم‌نامه برنامه‌ریزی‌های‌لازم برای تأمین مسکن و زمین برای ایثارگران واجد‌شرایط در دستور کار بنیاد شهید و دستگاه‌های‌اجرایی مربوطه در استان قرار می‌گیرد که تأمین مسکن برای 10‌هزار ایثارگر از جمله مفاد این تفاهم‌نامه است.
در این تفاهم‌نامه همچنین مقرر شده تکمیل گلزار‌های‌در دست اقدام شامل 1622 مزار با پیشرفت فیزیکی 64درصد و ساماندهی گلزارهای باقی‌مانده زیر 10 مزار به تعداد 822 مزار تا پایان دولت دوازدهم انجام شود.
در این نشست همچنین تفاهم‌نامه دیگری با هدف ساماندهی اشتغال و کارآفرینی خانواده شهدا و ایثارگران به امضا نماینده عالی دولت در استان فارس و رئیس بنیاد شهید و امور ایثار گران رسید که این تفاهم نامه اهدافی همچون کمک به اشتغال ایثارگران با استفاده از همه امکانات و ظرفیت‌های‌موجود در استان، کمک به اشتغال پایدار شاغلان کسب و کارهای خرد، کوچک و متوسط و کارآفرینان تحت پوشش بنیاد در حوزه‌های‌مختلف و همچنین تلاش برای ساماندهی و توسعه طرح‌های‌خود اشتغالی و کارآفرینی مربوط به ایثارگران و ارتقاء نقش آنها در جهش تولید و رشد اقتصادی کشور را دنبال می‌کند. بر اساس این تفاهم‌نامه، ایجاد ۱۲ هزار شغل  نیز در یک بازه زمانی دو‌ساله با مشارکت دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی و ۶ هزار شغل دیگر هم تا پایان دولت دوازدهم محقق خواهد شد. دکتر عنایت‌الله رحیمی در این نشست با بیان اینکه تکریم و بزرگداشت خانواده شهدا تکریم ملت ایران است، عنوان کرد: جامعه ایثارگران و خانواده شهدا سرمایه‌های‌ارزشمند مردم و کشور هستند. وی یادآور شد:  استان فارس با تقدیم 15 هزار شهید گلگون کفن، 40 هزار رزمنده و 2هزار آزاده سرافراز نقشی اثر گذار در هشت سال دفاع مقدس داشته و دیار سرداران بزرگ شهید است.
نماینده عالی دولت در استان فارس به اقدامات ارزنده و اثرگذاری که از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید با هدف بهبود شرایط ایثارگران و خانواده شهدا در فارس انجام شده اشاره کرد و گفت: مباحثی از جمله استخدام فرزندان شهدا و ایثارگران، تأمین مسکن، تسهیلات، مستمری و حالت اشتغال ایثارگران در دستور کار قرار داشته؛ اما معتقدیم به رغم این تلاش‌ها، وضعیت موجود فاصله زیادی تا شرایط مطلوب دارد که نیازمند تلاش بیشتر است.
وی ادامه داد: از سال 99 تا کنون 151 قطعه زمین با هدف تأمین مسکن در اختیار جامعه ایثارگری و خانواده شهدا در استان قرار گرفته  و شرایط استخدام برای  2هزار و 578 نفر  فراهم شده است. پرداخت تسهیلات به میزان 17میلیارد ریال به 1735نفر و برقراری مستمری و حقوق حالت به اشتغال برای1894 نفر از دیگر خدماتی است که به گفته استاندار فارس در دولت تدبیر و امید به جامعه ایثارگری استان فارس ارائه شده است.
وی همچنین به راه اندازی تشکل‌ها و سازمان‌های‌مردم نهاد در حوزه‌های ‌ایثارگران و خانواده شهدا در استان فارس اشاره کرد و گفت: نشست‌های‌متعدد مدیریت ارشد استان با این تشکل‌ها زمینه لازم برای آگاهی از شرایط موجود جامعه ایثارگری و نیازهای آنها برای رسیدن به وضعیت مطلوب را فراهم کرده است.
دیدار با خانواده معزز شهدا و ایثارگران، پیگیری مشکلات مربوط به بیمه تکمیلی، پذیرش در بیمارستان‌ها و مطب‌های‌خصوصی و پیگیری برای تأمین تجهیزات پزشکی جامعه ایثارگران از دیگر اقداماتی بود که به گفته دکتر رحیمی در سال‌های‌اخیر با جدیت در استان فارس دنبال شده است. دکتر رحیمی بیان کرد: علاوه بر کسانی که در شهر شیراز حضور دارند در 36 شهرستان دیگر استان نیز خانواده‌های‌عزیز شهدا و ایثارگر با مشکلات و کمبودهایی مواجه هستند که باید مورد توجه قرار گیرند.
استاندار فارس امضا تفاهم‌نامه‌های ‌تأمین مسکن و اشتغال و کارآفرینی خانواده‌های‌شهدا و ایثارگران در استان  را حرکتی جهشی در زمینه خدمات بنیاد شهید با اولویت تأمین مسکن و پس از آن اشتغال دانست و تأکید کرد: تفاهم‌نامه‌های ‌مذکور باید  از کاغذ خارج شده، عملیاتی شود و به اجرا در آید. دکتر رحیمی خاطرنشان کرد: با هدف تسریع در عملیاتی شدن دو تفاهم نامه تأمین مسکن و اشتغال خانواده شهدا و ایثارگران، مدیران دستگاه‌های‌اجرایی مربوطه از جمله راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، شرکت‌های‌خدمات‌رسان، اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی و سازمان صنعت و معدن و تجارت، به این نشست فرا خوانده شده‌اند. وی ابراز امیدواری کرد با اجرا تفاهم‌نامه‌های‌یاد شده شاهد رفع نیازمندی‌ها و کاستن از فاصله وضع موجود با شرایط مطلوب برای جامعه گرانقدر ایثارگری و خانواده شهدا باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی